YouTube 1080p Premium üzerinde çalışıyor

Bu bit hızını ayarlamak video sahibine bağlı değil mi? YouTube yapay zekası ile mi yükseltecek bunu? Belki de ben yanlış biliyorum tanımını. 🤔

Yüklenen videoların bit hızı yüksekse YouTube algoritmasına göre düşürülüyor. 1080P'de bundan kaçınmanın yolu olarak 2K ile render almak gibi videolar var, ne kadar işe yarıyor bilmiyorum. NVIDIA Shadow Play ile en yüksek kalitede kayıt alıp o kaydı YouTube'a yükledikten sonra tekrar indirir veya YouTube'da izlersen bit kaybını görebilirsin.

Yüklenen videoların bit hızı yüksekse YouTube algoritmasına göre düşürülüyor. 1080P'de bundan kaçınmanın yolu olarak 2K ile render almak gibi videolar var, ne kadar işe yarıyor bilmiyorum. NVIDIA Shadow Play ile en yüksek kalitede kayıp alıp o kaydı YouTube'a yükledikten sonra tekrar indirir veya YouTube'da izlersen bit kaybını görebilirsin.
Ben telefonumdan görüntü kalitesini 2K yaptığımda 1080P'den daha düzgün duruyor ama ekranım 1080P. Bahsettiğiniz olayla bir ilgisi var mı?

Ben telefonumdan görüntü kalitesini 2K yaptığımda 1080P'den daha düzgün duruyor ama ekranım 1080P. Bahsettiğiniz olayla bir ilgisi var mı?
Aslında ekran kaliteniz bunu asıl etkileyen unsur değil tabi panel iyiyse ekran çözünürlüğü yüksekse falan güzel de konunun muhattabı değil, fotoğraflar ve videolardaki frameler yakınında duran piksellerin birbiriyle arasında ilişki kurarak onları daha az piksel ile tek objede belirterek sıkıştırır. Kayıpsız formatları saymıyorum şu anda bildiğimiz düz JPEG ya da Youtube Netflix Torrent üzerinden indirdiğiniz bir MP4 film.
Bu obje küçültülürken yapılması istenen piksel oranına göre yapıyor bunu, yani 4K bir televizyonda 4K bir görüntü nasıl gözüküyorsa 360P bir ekranda da 360P aynı gözüküyor çünkü bu oranlara sadık kalarak küçültüyor. Uygun boyutlu 4K bir ekranda 1080P bir görüntü açın, çamur gibi göreceksiniz, aynı görüntü yine uygun boyutlu bir 1080de açarsanız gözleriniz şenlenir.
Haliyle yüksek bir görüntüyü de küçük bir ekranda açarsanız görüntü planlandığından daha da küçük bir ekrana sığdığı için kalite size göreli olarak daha yüksek gelecek.
Bu bilgiyi istediğiniz yerde satabilirsiniz :D

Geri
Yukarı