YouTube 1080p stuttering sorunu

hasuna

Hectopat
Merhabalar. Lenovo U530 touch Ultrabook cihazimda YouTube video izlerken 720P-1080p (1080p de cok fazla oluyor.) Video yuklenemiyor gibi surekli kasiyor ve donuyor. Internetimde sorun yok masaustu bilgisayarimda ve hatta onboard ekran kartli diger laptopumda hiçbir sorun yasamiyorum. Laptop cok kotu bir cihazda degil.
Ozellikler:
i7 4500u.
8 GB RAM.
NVIDIA GT730M.
HDD ile kullanıyorum.
Cihazda isinma durumu yok. Driver degistirmeyi denedim cozulmedi. 2 kez orijinal Windows 10 format attim sorun yine devam ediyor. Herhangi bir tavsiyesi olan var mi acaba? i5 4200u ve onboard ekran kartli laptopumda (bu laptopta da HDD var yani SSD almak sorunu cozmeyecek.) Bile sorun yasamazken bu laptopta video izlemek tam bir zulum oluyor. Simdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Lenovo U530 touch Ultrabook cihazimda YouTube video izlerken 720P-1080p (1080p de cok fazla oluyor.) Video yuklenemiyor gibi surekli kasiyor ve donuyor. Internetimde sorun yok masaustu bilgisayarimda ve hatta onboard ekran kartli diger laptopumda hiçbir sorun yasamiyorum. Laptop cok kotu bir cihazda degil.
Ozellikler:
i7 4500u.
8 GB RAM.
NVIDIA GT730M.
HDD ile kullanıyorum.
Cihazda isinma durumu yok. Driver degistirmeyi denedim cozulmedi. 2 kez orijinal Windows 10 format attim sorun yine devam ediyor. Herhangi bir tavsiyesi olan var mi acaba? i5 4200u ve onboard ekran kartli laptopumda (bu laptopta da HDD var yani SSD almak sorunu cozmeyecek.) Bile sorun yasamazken bu laptopta video izlemek tam bir zulum oluyor. Simdiden teşekkürler.
Tarayıcı değiştirin ve daha hafiflerine bakin bir.

@Dümdüz'ya katılıyorum. Aynı sorunu donanım hızlandırma seçeneğini kapatarak çözdüm.

Donanim hizlandirma acikti, kapatinca daha kotu oldu maalesef.
Tarayıcı ayarlarından "Donanım hızlandırma" özelliğini açın. Açık ise kapatın. Başka tarayıcılarda aynı sorunu yaşıyor musunuz kontrol edin.

Tarayıcı değiştirin ve daha hafiflerine bakin bir.

Tarayıcı değiştirmeyi veya donanım hızlandırmayı açın.

Baska tarayicilar ile de sorun ayni.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı