YouTube 1080p kasıyor

nhympe47

Centipat
Daha fazla  
Daha dün izlediğim 1080p videolar kasmıyordu ama bugün bilgisayarı açtığımda videolar kasıyor, videodan cızırtı ve pıt pıt rahatsız edici sesler geliyor ve videolar izlenmiyor. Ama şans eseri başka sekmeye geçince ne sesin bozulduğunu ne de videonun kasmadığını fark ettim. Tarayıcı olarak Brave kullanıyorum. Donanım hızlandırma özelliğini hem kapalı hem de açık şekilde denedim fark olmuyor. Ekran kartımı DDU ile silip yükledim yine bir şey fark etmedi, Brave'i silip yükledim yine bir şey fark etmedi, başka tarayıcı da denedim ancak hepsinde aynı şekilde izlenmiyor videolar.

Daha dün izlediğim 1080p videolar kasmıyordu ama bugün bilgisayarı açtığımda videolar kasıyor, videodan cızırtı ve pıt pıt rahatsız edici sesler geliyor ve videolar izlenmiyor. Ama şans eseri başka sekmeye geçince ne sesin bozulduğunu ne de videonun kasmadığını fark ettim. Tarayıcı olarak Brave kullanıyorum. Donanım hızlandırma özelliğini hem kapalı hem de açık şekilde denedim fark olmuyor. Ekran kartımı DDU ile silip yükledim yine bir şey fark etmedi, Brave'i silip yükledim yine bir şey fark etmedi, başka tarayıcı da denedim ancak hepsinde aynı şekilde izlenmiyor videolar.

Sadece videolar da mı böyle sıkıntı var yoksa filmlerde ve oyunlarda da bu tarz sıkıntılar var mı?

İhtimaller çok fazla. Herhangi bir bileşenden kaynaklı olabilir, tarayıcı ve YouTube'dan kaynaklı olabilir. Bunun yanında ekstradan bilgisayarınızdaki kablolar fana değiyor ya da PC içinde bir cisim olabilir.

İşlemci kaynaklıysa ne önerirsiniz ayrıca diğer sitelerden falan izledim ama sadece Twitch de de biraz sorun oldu

İhtimaller çok fazla. Herhangi bir bileşenden kaynaklı olabilir, tarayıcı ve YouTube'dan kaynaklı olabilir. Bunun yanında ekstradan bilgisayarınızdaki kablolar fana değiyor ya da PC içinde bir cisim olabilir.

Kasayı açıp bir içine bakacağım

Oyunlarda da sorun yaşamaya başladıysan ekran kartı kaynaklı olabilir. Benim ekran kartı bozulmadan önce videolar donuyor bozuluyor ve takılıyordu.
hocam diğer film sitelerinde izlediğim 1080p şeylerde bir sorun olmuyor

Cihazınız çok iyi değilse Brave iyi bir tercih değil. Forumda ezbere ve hatalı konuşanların aksine Brave yüksek CPU ve bellek tüketiyor. Edge veya Chrome üzerinden test edin.

Edge daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Brave Firefox, Chromium diğer tarayıcılara göre 2-3 kat daha fazla kaynak tüketiyor. Firefox tarafında bu çok daha orantısız. Windows tarafında iyi bir sisteminiz olsa bile bu tarayıcıları önermiyorum.

Ayrıca YT için h264ify uzantısı işinizi görür. Kalite ayarlarından 1080P üstünü göremezsiniz ama işlemci, GPU tüketimi yarı yarıya düşecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı