YouTube anasayfada video boyutları büyüdü

Deniz Çalı

Hectopat
YouTube ana sayfasındaki videolar normalde yatay olarak 4 tane gösterilirken şimdi 3'e düştü ve video thumbnailleri büyüdü. Tarayıcıdaki ekran boyutu ayarlarıyla bir ilgisi yok. Bir güncelleme falan mı geldi veya bunu nasıl eski haline getiririm?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 4 tane gözüküyor.

Ben de 4 tane gözüküyor. Çözünürlük 1080P. Ayrıca çözünürlüğü düşürüp denedim ama yine 4 tane gözüküyor. Belki donanımın ham çözünürlük bilgisini sistemden çekip ona göre yapıyordur. Çözünürlüğünüz 720P mi? Bazı dizüstü bilgisayarların 1366x768 çözünürlüğü oluyor. Bu çözünürlüğe de 720P diyebiliriz.

Tarayıcı, oturum açma ya da premium gibi şeyler de fark edebilir. Ben Premium ile ve Edge tarayıcısında kullanıyorum. Daha önceden başka tarayıcılarda eski görünümde kalması ya da uyumsuzluk sorunları yaşanabiliyordu. Ayrıca bazen çerezlerin bozulmasından dolayı güncel görünümün de uygulanmadığı oluyor.

İlk olarak tarayıcınızı güncelleyin. Opera ve Opera GX tarayıcıları 96. sürümdeler.

44.png

Opera'nın güncelleme sistemi diğer Chromium tarayıcılara göre iyi çalışmıyor. Gerçi sorunlarını aramaya başlasam inanın bir sürü şey bulurum. Kontrol etmek için açtığınız arayüzde sayfaylı yenileme yapın. İlk açtığınızda Opera güncelleme uygulamasını düzgün çalıştıramıyor. Gerçi yenileseniz de bazen algılamayabiliyor.

En güncel sürümler aşağıdaki gibi eğer o sürümlerle aynı değilse güncelleyin.

2023-03-10_03-00.png

2023-03-10_03-00_1.png

Çerez temizlemeyi deneyebilirsiniz. YouTube hesabından çıkacağını unutmayın.

2023-03-10_03-01.png

2023-03-10_03-02.png

Bu arada Opera üzerinde, YouTube hesabı açılmamış bir şekilde yine 4 tane görüyorum.

2023-03-10_03-02_1.png

2023-03-10_03-03.png

Opera için önerdiğim ayar konusuna da göz atabilirsiniz. Konudaki ayarlar Opera GX için de geçerlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı