YouTube bazı filmleri yorumlayarak paylaşma telife girer mi?

kara_inci

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
YouTube'da filmleri yorumlayarak 10 ya da 15'er dakikalık videolar atmak istiyoruz fakat telif hakkı önümüze çıkar mı? Bunu yapan başka kanallar da var. Biz bu işten parada kazanmak istiyoruz. Acaba bunu yaparken telif yer miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adil kullanım diye bir politikaları var. Buna dikkat etmek gerekiyor. Bu tarz videolar yayınlayanlar sorun yaşamamak için çok uzun sahneler kullanmıyor ve genellikle sahne üzerine başka bir müzik daha ekliyorlar veya sahne devam ederken konuşmaya devam ediyorlar. Aşağıdaki linkte adil kullanım nedir açıklamışlar:

Telif kısmını bilmiyorum ama para kazanmayı aktif etmeden önce şu videoyu izlemeni tavsiye ederim.

Videoyu izledim bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Ama benim sorumla çok da alakası yok filmleri yorumlayarak paylaşmak tabii bir buçuk saatlik filmin tamamamını demiyorum 10 dakikalık bir içerikten bahsediyorum telif nedeni midir?
Telif kısmını bilmiyorum ama para kazanmayı aktif etmeden önce şu videoyu izlemeni tavsiye ederim.

Bunun epey bir faydası oldu kanalı açtık daha video yüklemedik. Ama dediğim gibi biz sadece filmleri dizeleri çizgi filmleri yorumlayacağız. Kendi sesimiz kullanarak. 10 dk üstü videolar kullanacağız. İlerde bunun sıkıntısını çekmek istemiyoruz. O kadar şey okudum video izledim ama hala bir cevap bulamadım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı