YouTube Dislike Sayısını Geri Getirme Yöntemi

sp33d

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar iyi günler dilerim.

Bildiğiniz gibi geçen hafta YouTube, videolardaki dislike sayısını kaldırdı ve artık dislike sayısını görmek mümkün değil.
Fakat Chrome'ye eklediğimiz küçük bir eklenti ile dislike sayısını kolaylıkla geri getirebiliyoruz.
Eklenti: Return YouTube Dislike

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YouTube bu karar ile çok doğru bir şey yaptı. Aynısını diğer sosyal medya platformlarından da beklerim.
Çok doğrusunu geçtim doğru bile değil. Yaptıkları kötü videoların da izlenmesini sağlamak. Örneğin bir yama videosunun beğenme ve beğenmeme sayılarına bakarak videonun gerçek ya da sahte olduğunu anlayabilirsin ve bu da bilgisayarına virüs bulaşmasını önler. Ama videonun beğenmeme sayısını göremezsen bunu anlayamazsın.

Çok doğrusunu geçtim doğru bile değil. Yaptıkları kötü videoların da izlenmesini sağlamak. Örneğin bir yama videosunun beğenme ve beğenmeme sayılarına bakarak videonun gerçek ya da sahte olduğunu anlayabilirsin ve bu da bilgisayarına virüs bulaşmasını önler. Ama videonun beğenmeme sayısını göremezsen bunu anlayamazsın.
Bir çok bot var sahte beğeni atarak sizi yine kandırabilirler. Kaldı ki zaten böyle bir eklenti çıkmış disslike sayısına bakabilirsiniz. Günümüzün problemi insanların yaptığı işi kötülemek ve aşağılamak. Bir içerikte beğenmedim seçeneğin olması çok saçma çünkü içeriği üreten tarafından neden beğenilmediğini bilinmiyor. Disslike atıp "sil knk", "çöp" gibi yorum atıyorlar, asla yapıcı eleştirilere maruz kalmıyorlar. Psikolojik olarak da bir çok sebepleri var, bununla ilgili bir çok yabancı psikologların makaleleri var okuyabilirsin ve buna hak vereceksin.

YouTube bu karar ile çok doğru bir şey yaptı. Aynısını diğer sosyal medya platformlarından da beklerim.
Az önce Reddit'de bir post gördüm. Başlıkta da dislike sayısının gizlenmesi insanları öldürebilir diye. Gösterilen videoda tırnak içinde "bilgilendirici" bir videoydu. Ne olduğunu hatırlamıyorum ama öldürücü bir şey kullanılıyordu. Şimdi dislike sayısını göremeyen adam ne yapacak? Ayrıca yorumlar da kapalı olabilir.

Elimizde dislike mantığı kalan sadece Reddit kaldı. Bunu söylerken ne düşündünüz merak ediyorum.

Az önce Reddit'de bir post gördüm. Başlıkta da dislike sayısının gizlenmesi insanları öldürebilir diye. Gösterilen videoda tırnak içinde "bilgilendirici" bir videoydu. Ne olduğunu hatırlamıyorum ama öldürücü bir şey kullanılıyordu. Şimdi dislike sayısını göremeyen adam ne yapacak? Ayrıca yorumlar da kapalı olabilir.

Elimizde dislike mantığı kalan sadece Reddit kaldı. Bunu söylerken ne düşündünüz merak ediyorum.
Benim bunu söylerken ne düşündüğümü geçelim de, siz gerçekten bir şeyi yapıp yapmamak için like/disslike sayısına mı bakıyorsunuz yoksa bunun için sonuçlarını düşünüyor musunuz?

Benim bunu söylerken ne düşündüğümü geçelim de, siz gerçekten bir şeyi yapıp yapmamak için like/disslike sayısına mı bakıyorsunuz yoksa bunun için sonuçlarını düşünüyor musunuz?
Dislike sayısı like sayısının 3 katı olan videodan hayır beklemem ben.

Geri
Yukarı