Youtube Hak Talebi Sorunu

absamet

Kilopat
Daha fazla  
Sabah yüklediğim videoma telif atıldı. Jayasindoor Entertainments diye bir kanaldan yapılmış. Hak talebi ayrıntısını görüntüle dediğim zaman 00,2- 38 saniyeler arasına telif atılmış ve para kazanması karşı tarafa verilmiş. Videomda hiçbir şey yok o bölümde telif atılabilecek, devamında da yok. Telif sahte midir sizce? Telif hakkı talebine itiraz ettim.

Telif atılan videom

Telif ile ilgili gelen mail

Son düzenleyen: Moderatör:
Telifi atan kanal ile introlarınız aynı görünüyor. Kullandığın intro onlara ait bir intro mudur bilmiyorum. Ancak sorun bu gibi.

Ayrıca başka videolarında da aynı introyu kullanmışsın. Eğer bu intro onlara ait ise, farketmeleri durumunda onlara da telif yoldadır. Bir göz atmanı öneririm.

Telifi atan kanal ile introlarınız aynı görünüyor. Kullandığın intro onlara ait bir intro mudur bilmiyorum. Ancak sorun bu gibi
O intro'yu bir intro sitesinden yaptım ve ücretsiz olarak yapılıyordu yani benim gibi başkalarının da yapmış olma ihtimali çok yüksek. İntro o kişiye ait değildir. Video'ma telif attıklarında youtube inceleme yapıyor mu acaba yani bana itiraz hakkı verdiler ancak para kazanma neden direk karşı tarafa geçiyor. İtiraz ettim telif talebine bakalım ne olacak.

Muhtemelen önlem gibi bir şeydir. İtiraz hakkı vermelerinin sebebi zaten kesin bir yargıya varmadıklarını düşündürdü bana. İtirazınızı yapın. Introyu nereden yaptığınızı, ücretsiz olduğunu vs anlatın. Bir de uğraşmak isterseniz, önerim siz de daha eski bir videonuzla o kanalın yeni videolarına telif atın. Onlar da böyle çakallıkla iş yapmanın ne demek olduğunu anlasınlar.

Muhtemelen önlem gibi bir şeydir. İtiraz hakkı vermelerinin sebebi zaten kesin bir yargıya varmadıklarını düşündürdü bana. İtirazınızı yapın. Introyu nereden yaptığınızı, ücretsiz olduğunu vs anlatın. Bir de uğraşmak isterseniz, önerim siz de daha eski bir videonuzla o kanalın yeni videolarına telif atın. Onlar da böyle çakallıkla iş yapmanın ne demek olduğunu anlasınlar.
Tamamdır reis. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı