YouTube haksız yere telif yedim

emircansn

Hectopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Ben YouTube'da yayın tekrarları paylaşan bir kanalım.
Tüm videolarıma bu e postadan manuel telif atılmış.
İsim olarak da linkten bakınca Tencent gözüküyor. Karşı talepte bulunmalı mıyım? Ne yapmalıyım arkadaşlar bilgi olan yazarsa çok mutlu olurum.
E posta bu: [email protected]

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,2 KB · Görüntüleme: 200
  • resim_2021-10-28_143503.png
    resim_2021-10-28_143503.png
    3,2 KB · Görüntüleme: 181
Son düzenleyen: Moderatör:
Editlerin size ait olması neyi değiştirir ki?

Sözüm meclisten dışarı sürekli karşıma çıkan bir konu bu yayıncıların komik anlarını alıp düzenleyip paylaşıp YouTube'dan izlenme/abone/gelir elde etme ile ilgili sorular ve çabalar.

İçerik üretmek zor üretilmiş içerikten kesit almak ise kolay, bu şey gibi değil mi? bir kişi sizin fotoğraflarınızı toplasın slayt yapsın ve yayınlasın. Bu fotoğrafların size ait olduğu gerçeğini değiştirir mi?
Gerçekten anlamadığım için soruyorum. Edit yani düzenleme montaj size ait olabilir ama içerik size ait değil.

Düzenlediğiniz videolar YouTube'da daha önce hak sahibi tarafından yayınlandı ise ve bunların lisans türü CC by yani Creative commons olarak işaretlendi ise kullanabilirsiniz işaretlenmedi ise, resmi yazılı bir onay almadığınız sürece hiç bir şekilde kullanamazsınız.

Adil kullanım şartları bir videonun kısa kesitini (videonun temeli olmamak şartı ile) kullanabilirsiniz fakat hak sahibinin videosunun izlenmesini etkileyecek bir durum var ise bunda dahi adil kullanımı ihlal etmiş olursunuz ve hak sahibi telif talep edebilir. Örneğin, içerik üretici eğlenceli anlatımı şakaları için takip ediliyor ise ve siz en komik anlar diye yayınlarsanız bu adil kullanımı aşar ve telif yeme olasılığınız çok çok çok yüksek çünkü adamın kendi videosu yerine sizin videonuz tercih edilir.

Otomatik incelemede ses ve görüntü kare incelemesi yapıldığı için videoyu yayınlarken telif sıkıntısı çıkmaması ardından manuel inceleme ile çıkması normal.

Reddit'te de aynı mail'dan telif yeme durumu ile ilgili bi konu açılmış, sanırım mail Fanbyte (Tencent)'a aitmiş ve teliflerin gerçekliği olabilirmiş. Yani karşı talepte bulunmak daha çok baş yakabilir, ama emin olunması lazım. Videolar wow videosu mu?

Editlerin size ait olması neyi değiştirir ki?

Sözüm meclisten dışarı sürekli karşıma çıkan bir konu bu yayıncıların komik anlarını alıp düzenleyip paylaşıp YouTube'dan izlenme/abone/gelir elde etme ile ilgili sorular ve çabalar.

İçerik üretmek zor üretilmiş içerikten kesit almak ise kolay, bu şey gibi değil mi? Bir kişi sizin fotoğraflarınızı toplasın slayt yapsın ve yayınlasın. Bu fotoğrafların size ait olduğu gerçeğini değiştirir mi?
Gerçekten anlamadığım için soruyorum. Edit yani düzenleme montaj size ait olabilir ama içerik size ait değil.

Düzenlediğiniz videolar YouTube'da daha önce hak sahibi tarafından yayınlandı ise ve bunların lisans türü CC by yani Creative commons olarak işaretlendi ise kullanabilirsiniz işaretlenmedi ise, resmi yazılı bir onay almadığınız sürece hiçbir şekilde kullanamazsınız.

Adil kullanım şartları bir videonun kısa kesitini (videonun temeli olmamak şartı ile) kullanabilirsiniz fakat hak sahibinin videosunun izlenmesini etkileyecek bir durum var ise bunda dahi adil kullanımı ihlal etmiş olursunuz ve hak sahibi telif talep edebilir. Örneğin, içerik üretici eğlenceli anlatımı şakaları için takip ediliyor ise ve siz en komik anlar diye yayınlarsanız bu adil kullanımı aşar ve telif yeme olasılığınız çok çok çok yüksek çünkü adamın kendi videosu yerine sizin videonuz tercih edilir.

Otomatik incelemede ses ve görüntü kare incelemesi yapıldığı için videoyu yayınlarken telif sıkıntısı çıkmaması ardından manuel inceleme ile çıkması normal.

Kullandığım hiçbir video kazancını etkilemiyorum, paylaşmadığı yayın kestilerini paylaştım ayrıyeten izin aldım başka sorun nerede olabilir?

Reddit'te de aynı Mail'dan telif yeme durumu ile ilgili bir konu açılmış, sanırım mail fanbyte (Tencent)'a aitmiş ve teliflerin gerçekliği olabilirmiş. Yani karşı talepte bulunmak daha çok baş yakabilir, ama emin olunması lazım. Videolar WoW videosu mu?

Hayır MP4 olarak attım.

Son düzenleyen: Moderatör:
yok world of warcraft'a mı ait demek istemiştim ya da blizzard'a. Bunlara ait değilse dispute etmeyi dene istersen

Selamünaleyküm. Ben YouTube'da yayın tekrarları paylaşan bir kanalım.
Tüm videolarıma bu e postadan manuel telif atılmış.
İsim olarak da linkten bakınca Tencent gözüküyor. Karşı talepte bulunmalı mıyım? Ne yapmalıyım arkadaşlar bilgi olan yazarsa çok mutlu olurum.
E posta bu: [email protected]
Emir sonuç ne oldu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı