YouTube her tarayıcıda kasıyor

Schizophren

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Daha önce konu oluşturmuştum zaten bu başlık altında fakat çözüm bulamamıştım. Kullandığım tüm tarayıcılarda YouTube videoyu öne sarma, geri sarma, durdurma gibi işlemlerde resmen 10 saniye sonra tepki veriyor. Muhtemel tüm çözümleri denedim( socialblade eklentisi, sıfırlamak, temiz kurulum, çerezleri temizlemek) daha ne yapabilirim bilmiyorum. 16 GB RAM ve R5 3500X kullaniyorum. Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayicilarda olusurken Opera Gx'de oluşmuyordu böyle bir sorun fakat güven faktöründen ötürü gx kullanmıyorum artık. Sorunu çözebileceğine inandığım ve benimle doğrudan muhatap olacak bir yetkili bulamıyorum.

Kullandığım tüm tarayıcılarda YouTube videoyu öne sarma, geri sarma, durdurma gibi işlemlerde resmen 10 saniye sonra tepki veriyor
Kaspersky yüklü mü? Ağ ayarlarında "istemci yükle" gibi bir seçenek var onu kapatın.

Bahsettiğim ayar: "web sayfalarıyla etkileşim için web trafiğine komut yerleştir"

@Schizophren

Görev yöneticisinden tarayıclıların ne kadar RAM yediğini vs. atar mısınız?
1610984011985.png

Kaspersky yüklü mü? Ağ ayarlarında "istemci yükle" gibi bir seçenek var onu kapatın.
Kaspersky yüklü.

Bahsettiğim ayar: "web sayfalarıyla etkileşim için web trafiğine komut yerleştir"

@Schizophren
Bahsettiğiniz bu sanırım.
Peki bu özelliği devre dışı bırakmamın dezavantajı varmıdır ?

Aşağıdaki ayarı kapatınca bu sorunlar çözülüyordu. Ama ayar bazı güvenlik seçenekleri sunuyor. Normalde bu sorun çözülmüştü. Yani böyle bir şey yaşamamanız gerekiyor.

Screenshot_6.png

Kaspersky IS sadece Edge, Chrome ve Firefox tarayıcılarında çalışıyor. Bu yüzden Opera tarayıcısına etki etmiyor. Opera gizlilik sorunlarından dolayı tavsiye ettiğim bir tarayıcı değil. Ayrıca çoğu antivirüs, bu tarayıcıda çalışmıyor. Yani koruma işlevlerini yerine getirmiyor.

Ekstra olarak reklam, izleyici engellemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ben şahsen tarayıcı uzantısını ve bu ayarları kapatıyorum.

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Reklam, izleyici vb. engelleme için, bağlantıda önerdiğim uzantıları kullanabilirsin.

Son düzenleme:
Aşağıdaki ayarı kapatınca bu sorunlar çözülüyordu. Ama ayar bazı güvenlik seçenekleri sunuyor. Normalde bu sorun çözülmüştü. Yani böyle bir şey yaşamamanız gerekiyor.

Eki Görüntüle 842085

Kaspersky IS sadece Edge, Chrome ve Firefox tarayıcılarında çalışıyor. Bu yüzden Opera tarayıcısına etki etmiyor. Opera gizlilik sorunlarından dolayı tavsiye ettiğim bir tarayıcı değil. Ayrıca çoğu antivirüs, bu tarayıcıda çalışmıyor. Yani koruma işlevlerini yerine getirmiyor.

Ekstra olarak reklam, izleyici engellemesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ben şahsen tarayıcı uzantısını ve bu ayarları kapatıyorum.

Eki Görüntüle 842103

Eki Görüntüle 842115

Reklam, izleyici vb. engelleme için, bağlantıda önerdiğim uzantıları kullanabilirsin.
Sorun çözüldü yani şuana kadar ki en etkili çözüm oldu, rehberinize göz atıyorum şuan da. Elinize sağlık.

Geri
Yukarı