YouTube için içerik önerisi

Nefrioble

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar. Yaklaşık iki şubattan başlayıp bugüne kadar Minecraft videoları çekiyordum. Eğlence için hala devam edebilirim ancak iyi bir yerlere gelemeyeceğimin farkındayım. Sebebi ise hepinizin bildiği gibi insanların oyun videolarından bıkmış olmaları. Hatta direkt Minecraft videolarından bıkmış olmaları demek daha doğru olur. Başka oyun oynamıyorum. Minecraft izlenmiyor ve yeni bir kanal açmak istiyorum. YouTube'da ne gibi içerikleri izlemeyi seviyorsunuz? Eleştiri kanalları, oyun kanalları gibi. :) Ayrıca bugünlerde Aykut Elmas videolarını tekrardan editleyip YouTube'a yükleyen insanları gözlemliyorum. Seyretmek de bayağı eğlenceli. :D bir iki hafta içerisinde bin aboneye ulaşan insanlar var. Emeklerimin çöp olacağını buradan anlayabiliriz açıkçası. Cidden özgün fikirler olmalıymış. Milyon tane Minecraft videosu arasından izlenmek bayağı zor olsa gerek? Önerilerinizi bekliyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Yaklaşık iki şubattan başlayıp bugüne kadar Minecraft videoları çekiyordum. Eğlence için hala devam edebilirim ancak iyi bir yerlere gelemeyeceğimin farkındayım. Sebebi ise hepinizin bildiği gibi insanların oyun videolarından bıkmış olmaları. Hatta direkt Minecraft videolarından bıkmış olmaları demek daha doğru olur. Başka oyun oynamıyorum. Minecraft izlenmiyor ve yeni bir kanal açmak istiyorum. YouTube'da ne gibi içerikleri izlemeyi seviyorsunuz? Eleştiri kanalları, oyun kanalları gibi. :) Ayrıca bugünlerde Aykut Elmas videolarını tekrardan editleyip YouTube'a yükleyen insanları gözlemliyorum. Seyretmek de bayağı eğlenceli. :D bir iki hafta içerisinde bin aboneye ulaşan insanlar var. Emeklerimin çöp olacağını buradan anlayabiliriz açıkçası. Cidden özgün fikirler olmalıymış. Milyon tane Minecraft videosu arasından izlenmek bayağı zor olsa gerek? Önerilerinizi bekliyorum. :)

Özgün olmak artık para kazandırmıyor en çok izlenen videolar olarak cringe tik tok videoları editleyip paylaşabilirsin çok izleniyor

Başlıkta içerik önerisi bekliyorsun mesajın daha farklı moderatör değişti herhalde ama kendi düşünüp bulmadın bir şeyi başkalarından beklemek de içerik kopyalamak anlamına geliyor clickbateci olursun
Ya da orkun ışıtmak falan :)

Aslında en basitinden öğretici ve salaş videolar bence samimi ve çok uzun olmadıkça izlenebilir içerik. Arada merak ettiğin yerlere gidip yine samimi bir dil ile sıkmadan içerik oluşturabilirsen ve burada da kanalını paylaşırsan (kanal paylaşmak belki yasak olabilir, emin değilim) izleyici bulabilirsin.

Eğer bu işten para kazanmayı hedefliyorsan ben olsam hiç bulaşmazdım. Şahıs şirketi kurulması, muhasebe giderleri, vergiler, ıvırı zıvırı yorar. Eğer para kazanması kapalı kanalda yapacaksan bu işi ciddi anlamda ilk 1 seneyi unut. Hele ki özgün bir içerikle.

Aslında çok fazla şey söyleyecektim ama yazmaktan vazgeçip sildim. İçerik tabii önemli ama günümüzde içerikten yoksun milyon izlenen kanallar var. İçerikten önce reklam önemli bana kalırsa.

Ben aslında bu işleri yapmak isteyip zamanı olmayanlardanım. Youtube'ta çok çok zengin içerikler var değeri bilinmeyen. Videoların kaliteli olması hem iyi bir başlangıç olur , hem de kullanıcıyı çeker.

Bu tarz illustration videoları , içeriğini zengin tutarsan kötü olamıyor. İçerik için araştırma yaparken öğreniyorsun , bir müddet sonra para kazanmaya da başlarsan deme keyfine :)

Hatta programda (birçok program var sanıyorum, Adobe Illustrator gibi) kendini geliştirebilirsen, mesleğin haline bile gelebilir. Reklamcılıkta böyle şeylere talep oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben aslında bu işleri yapmak isteyip zamanı olmayanlardanım. Youtube'ta çok çok zengin içerikler var değeri bilinmeyen. Videoların kaliteli olması hem iyi bir başlangıç olur , hem de kullanıcıyı çeker.

Bu tarz illustration videoları , içeriğini zengin tutarsan kötü olamıyor. İçerik için araştırma yaparken öğreniyorsun , bir müddet sonra para kazanmaya da başlarsan deme keyfine :)

Hatta programda (birçok program var sanıyorum, Adobe Illustrator gibi) kendini geliştirebilirsen, mesleğin haline bile gelebilir. Reklamcılıkta böyle şeylere talep oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncelikle teşekkürler. Gayet hoşuma gitti ancak on beş yaşındayım. Başka içerikler üreterek daha da eğlenebilirim diye düşünüyorum ama bu fikri biraz yoğurup kendime uyarlayabilirim. Teşekkürler!

Yeni konular

Geri
Yukarı