YouTube için telifsiz film maç vb. şeylerden kareler bulmak

teknoz

Centipat
Daha fazla  
Ben bir YouTube kanalı açacağım, ama videolarımı sadece seslendireceğim. Merak ettiğim hemen hemen bütün seslendirmeli videolarda, minimum 5 maksimum 15 saniye olarak filmlerden, dizilerden, animelerden, belgesellerden, maçlardan vs kareler var ve ben de videoma bunlardan koymak istesem nasıl bir prosedürü izlemeliyim ve nereden telifsiz parasız olarak bulabilirim? Teşekkürler...

Bu konuda geniş kapsamlı bir açıklama yok. Bazı görüntülerden yemezsin ama bazılarından yersin. Genelde 5 saniyelik görüntü ve sesten telif hakkı ihlali olmasa da bu her şey için geçerli değil. Kullandığın görüntü Youtube'da daha önce bazı kanallarda kullanılmış olması önemli sayılabilir. Netflix içerikleri gibi dijitalde iş yapan şirketlere daha dikkat et. Fragmanlardan falan görüntü kullan.

Bu konuda geniş kapsamlı bir açıklama yok. Bazı görüntülerden yemezsin ama bazılarından yersin. Genelde 5 saniyelik görüntü ve sesten telif hakkı ihlali olmasa da bu her şey için geçerli değil. Kullandığın görüntü YouTube'da daha önce bazı kanallarda kullanılmış olması önemli sayılabilir. Netflix içerikleri gibi dijitalde iş yapan şirketlere daha dikkat et. Fragmanlardan falan görüntü kullan.

Öncelikle teşekkür ederim, sonrasında film dizi animelerin fragmanlarından teaserlarından görüntü kullanmak sorun değil mi? Ek olarak TV programlarından röportajlardan falan da kare almanın prosedürü nedir?

15 sn geçmediği sürece telifli herhangi birşeyi kullanabilirsin 20 16 sn bile olsa telif yersin ancak 15 sn geçmediği müddetçe kullana bilirsin.

Geçen 5 saniye müzik yüzünden telif yedim çok tutarsız gelebiliyorlar.

Resim veya oynanmış videolar kullanın mümkün oldukça.

Ayrıca kesinlikle youtube de yayınlanmış bir videoyu indirip kullanmayın direk telif yersiniz.

Öncelikle teşekkür ederim, sonrasında film dizi animelerin fragmanlarından teaserlarından görüntü kullanmak sorun değil mi? Ek olarak TV programlarından röportajlardan falan da kare almanın prosedürü nedir?

YouTube üzerinde yayınlanmış ise telif yersin gene aynı 15sn müddetle kullanabilirsin.

Geçen 5 saniye müzik yüzünden telif yedim çok tutarsız gelebiliyorlar.

Resim veya oynanmış videolar kullanın mümkün oldukça.

Ayrıca kesinlikle YouTube'da yayınlanmış bir videoyu indirip kullanmayın direk telif yersiniz.

Telifsiz ücretsiz stok sitelerden video ve fotoğraf kullanmayı düşünüyorum onlar evrensel olarak daha önce YouTube videolarında kullanılmış olsa da telif olmuyor değil mi?

Diğer sitelerdeki video ve resimlerinde kendi telifleri var tabi ki fakat hepsi için telif atılmıyor. En azından risk daha az.

Çok önceden yüklenilen videoların daha sonra benzer şekilde tekrar kullanıldığında telif yediğine şahit oldum.

Biraz şans işi diyebiliriz siz videolarınızı hazırlayın ve yükleyin telif geldiğinde ona göre değişiklikler yapabilirsiniz.

Diğer sitelerdeki video ve resimlerinde kendi telifleri var tabii ki fakat hepsi için telif atılmıyor. En azından risk daha az.

Çok önceden yüklenilen videoların daha sonra benzer şekilde tekrar kullanıldığında telif yediğine şahit oldum.

Biraz şans işi diyebiliriz siz videolarınızı hazırlayın ve yükleyin telif geldiğinde ona göre değişiklikler yapabilirsiniz.

Telifsiz stok siteler hakkında bilginiz var mı? Onlarda telif olmadığı söyleniyor da

Geri
Yukarı