YouTube iPhone kazandınız mailinden Android telefona virüs bulaşır mı?

skyofline

Hectopat
Daha fazla  
YouTube görünümlu sahte bir hesaptan mail geldi.
Tıkladığımda iPhone seçenekleri çıktı herhangi birini seçtiğimde email ülke ve adres bilgilerini sordu. Ben de merak ettigimden doldurdum kabul ettim. Sonra bir oyun indirmemi istedi. Ben de orada anladım sorun olduğunu hemen kapattım.
Tikladigim linkten telefona virüs bulaşabilir mi? Keylogger vb. gibi kredi kartı bilgilerime falan ulaşabilirler mi?
Adres isim ve Gmail'imi yazdım, bu sorun oluşturur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir uygulama yüklenmeden kolay kolay bulaşmaz. Bilinmeyen kaynaklar ayarını kapalı tutun.

Güvenlik konuları takip etseydiniz ne olabileceğini öğrenmiş olacaktınız. Yine de kısaca açıklayayım.
Verdiğiniz bilgiler size spam ve daha kararlı yemleme taktikleri ile geri dönecektir. Sizin adınıza banka hesabı veya bir hesap ile bildiri gelip yine oltaya geleceksiniz. Farklı sitelerde mail adresinizi kullanılmış olacağını yada mail adresinize kayıtlı farklı hesaplar açılmış olacak adınıza istekler gönderilebilecek vb.

Güvenlik konuları takip etseydiniz ne olabileceğini öğrenmiş olacaktınız. Yine de kısaca açıklayayım.
Verdiğiniz bilgiler size spam ve daha kararlı yemleme taktikleri ile geri dönecektir. Sizin adınıza banka hesabı veya bir hesap ile bildiri gelip yine oltaya geleceksiniz. Farklı sitelerde mail adresinizi kullanılmış olacağını yada mail adresinize kayıtlı farklı hesaplar açılmış olacak adınıza istekler gönderilebilecek vb.
Peki sizce şuan yapmam gereken birşey var mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı