YouTube İzlenme ve Abone Oranları Neden Bir Günde %90 Azalır?

serpilaral

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Serpil. Yaklaşık 4350 takipçim olan bir YouTube hesabına sahibim. Kanalıma düzenli video yüklüyor ve oldukça iyi şekilde izleniyordum. Abone kazanıyor ve ancak bir anda (sadece bir günde) kanalım çok çok az izlenmeye başladı. Bu süreçte hiçbir şeyi şeyi değiştirmedim. Kanala yine aynı şekilde video yüklüyorum ve eskiden abonem hep artarken şu an bir artıyor, bir azalıyor. Bir anda bu kadar sert bir değişime ne eden olmuş olabilir ve bu durumu ortadan kaldırmak için ne yapılabilir?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4888).png
    Ekran Görüntüsü (4888).png
    60,4 KB · Görüntüleme: 91
  • Ekran Görüntüsü (4889).png
    Ekran Görüntüsü (4889).png
    55,1 KB · Görüntüleme: 65
  • Ekran Görüntüsü (4890).png
    Ekran Görüntüsü (4890).png
    51,5 KB · Görüntüleme: 77
Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında Cennet Mahallesi - Yunus'un Komisere Sorduğu Tüm Saçma Sorular videosuyla yüzlerce hatta binlerce lira kazanmıştım ancak bir anda benimde etkileşimim %90 oranında düşmüştü, eğer illegal hesaplarla (bot vs.) kanalınızı büyütmediyseniz YouTube algoritması belli periyotlarla çeşitli videoların insanlar tarafından görülme olasılığını değiştiriyor. Özetle, videolarınız yaptığınız işle ilgilenen kişilerin sürekli önerilenler kısmına çıkıyordu ancak siz de bu algoritma değişikliğinden etkilendiniz.

Zamanında Cennet Mahallesi - Yunus'un Komisere Sorduğu Tüm Saçma Sorular videosuyla yüzlerce hatta binlerce lira kazanmıştım ancak bir anda benimde etkileşimim %90 oranında düşmüştü, eğer illegal hesaplarla (bot vs.) kanalınızı büyütmediyseniz YouTube algoritması belli periyotlarla çeşitli videoların insanlar tarafından görülme olasılığını değiştiriyor. Özetle, videolarınız yaptığınız işle ilgilenen kişilerin sürekli önerilenler kısmına çıkıyordu ancak siz de bu algoritma değişikliğinden etkilendiniz.
Peki ne yapmak lazım, siz ne yaptınız ?

Yeni konular

Geri
Yukarı