YouTube kanalı nasıl büyütülür?

EgeTv

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba öncelikle benim bir YouTube kanalım var. Bu YouTube kanalımı daha da geliştirip büyümek istiyorum.
Ama videolarımı çok az kişi izliyor ve bu da beni üzüyor. Sizce videolarımı daha çok izlenebilmesi için ne yapmalıyım abone sayımı arttırmak için?
Ne yapmalıyım?

Evet soruma cevap verirseniz sevinirim.
İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günün sabah saatlerinde bir saat belirleyip hergün düzenli bir şekilde video atmanız gerek 5-6 ay boyunca böyle devam eder üzülmenize gerek yok bir anda hiçbir şey olmuyor, YouTube algoritması bu düzeni görürse sizi önerilenlere çıkarmaya başlar. Paranız varsa reklam verebilirsiniz.

Düzenli video atmak dışında yapabileceğin pek bir şey yok. YouTube algoritması, 1 yıl kadar düzenli video atmazsan seni pek önerilenlerde göstermiyor. Bunun dışında reklam vermeyi deneyebilirsin.

Youtube eskiden olduğu gibi bir algoritmaya sahip değil maalesef. Zaten 1000 aboneye kadar Youtube'un kanalları salladığı yok. Bu abone sayısına erişmek için düzenli bir şekilde ilgi çekici içerikler üretin. O arada zaten algoritmada kendinize yer edinmeye başlıyorsunuz. Sakın bot işlerine girmeyin. Karşılıklı abonelik olan Facebook grupları var da pek işe yaramıyor. Biraz daha fazla emek istiyor bu eski zamanlara nazaran.

Not: Herkesin çektiği içeriği Youtube'a bir daha atmak size birşey kazandırmaz. Diğer kanallardaki içeriklerden bir farkınız olması gerek. Örneğin binlerce Minecraft videosunun yanında sizin aynı konseptte ve aynı fikirle oluşturduğunuz video elbette bir şey kazandırmaz. Farklı fikirler düşünün.

Eğer ki çabucak yükselmek istiyorsan trendlere uyman gerekiyor. Örnek vereyim, küçük arkadaşlarımız Brawl Stars, PUBG Mobile ve benzeri oyunları çok izler. Zaten Youtube trendlerinde bu videolar sürekli en baştadır. Trende uyarsanız çabucak yükselirsiniz ama kitleniz...

Geri
Yukarı