YouTube kanalım çalındı

markosben

Hectopat
Makaleler
2
Yaklaşık 6 senedir video attığım 22 bin aboneli kanalım çalındı. Şifre değişimi yok veya herhangi bir giriş de yok ama kanalımda shib coin yayını açılmış ve topluluk kuralları ihlali nedeniyle kanal feshedilmiş. İletişime geçtim ancak YouTube cevap vermedi henüz. Sizce nasıl kanalıma girip yayın açtılar? Kanal ismimde değiştirildi shib coin yapıldı oda. Yayın açıldığında yedek kanalıma gelen yayın bildiriminin fotoğrafını ekledim. Google açıkları yüzünden mi kanalıma erişim sağladılar acaba? Tahminlerinizi bekliyorum.

1646995495046.png

Yani Google hesabınıza eklediğiniz veya izin verdiğiniz çeşitli uygulamalardan dolayı olduğunu düşünüyorum. Bazen masum bir oyun veya uygulama gibi görünüyor ama sonrasında kötü amaçlı kullanılabiliyor izinleriniz. Ama kanalı kendileriymiş gibi kontrol edebilecek kadar ileri gitmeleri için şifrelerinizin vs. de çalınmış olması gerekir diye düşünüyorum. İki aşamalı doğrulama yoksa hayatınızın her alanında aktif olarak kullanmanızı öneririm.

Google hesabınıza ne kadar bağlı uygulama varsa hepsini kaldırın. Yayının yapıldığı IP'nin de sizin her zaman kullandığınız IP bölgesinden farklı olduğu çıkacaktır incelemelerde. Kanalınızı geri alana kadar gerekli önlemleri aldığınıza emin olun. Bilgisayarınızda zararlı yazılımlara karşı tarama yapın.

Yaklaşık 6 senedir video attığım 22 bin aboneli kanalım çalındı. Şifre değişimi yok veya herhangi bir giriş de yok ama kanalımda shib coin yayını açılmış ve topluluk kuralları ihlali nedeniyle kanal feshedilmiş. İletişime geçtim ancak YouTube cevap vermedi henüz. Sizce nasıl kanalıma girip yayın açtılar? Kanal ismimde değiştirildi shib coin yapıldı oda. Yayın açıldığında yedek kanalıma gelen yayın bildiriminin fotoğrafını ekledim. Google açıkları yüzünden mi kanalıma erişim sağladılar acaba? Tahminlerinizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 1328680

Bir email yoluyla bulaşma ihtimali var. Hani belli etmemek için şifre değiştirmemişler diyeceğim onlar eskiden kaldı. Keylogger girmiş olabilir cihazınıza.Kaspersky ve malwarebytes ile tarama yapın.
[BU ADIMLARI VIRÜS OLMADIĞINA EMİN OLDUĞUNUZ BIR CİHAZDAN YAPIN.] Google hesap ayarlarından bilmediğiniz kullanıcıları atın. 3 taraf uygulamalarda bilmediğiniz varsa erişimi kesin YouTube on TV varsa erişimi kesin.(normal bir TV'ye bağlıysa tekrar bağlarsınız.)
Şifre değiştirin. Hesabınızın tekrar açılması için Google'a talepte bulunun. Birkaç iş gününde dönüş sağlarlar. Ve size gelecek maillere dikkat edin fake "YouTube hesabınız kapatıldı şu şu linkten talepte bulunabilirsiniz."başlığı altında bir mail atarlar. Ve fake olduğunu anlamazsanız tekrar çaldırırsınız.

Geri
Yukarı