YouTube kanalımı nasıl geliştirebilirim?

Aslında bunu söyleyecektim fakat tam emin olamadım. Sizin çektiğiniz videolar @AAks hocamın dediği gibi tutorial videoları. İnsanlar bunun gibi içeriklerde sizi takip etmezler, kim bu videoyu önce çektiyse onu izlerler. Siz yinede devam edin, eğer 1 ay gibi bir sürede yine gelişmezse farklı bir içeriğe geçin.
Hocam amacım abone kasmak değil zaten izlensin yeter

Büyük harflerle yazılmış dikkat çekici bir başlık. Thumbnail'de en fazla 2-3 kelime olsun. Kanal logosu'nu değiştirin. Banner ekleyin. Ya kendiniz yapın yada satın alın. Sık sık video yükleyin. Sesli Anlatım çok daha iyi olur fakat konuşmaktan çekiniyorsanız veya konuşmak istemiyorsanız altyazı ekleyin ve ne yaptığınız anlatın.

Büyük harflerle yazılmış dikkat çekici bir başlık. Thumbnail'de en fazla 2-3 kelime olsun. Kanal logosu'nu değiştirin. Banner ekleyin. Ya kendiniz yapın yada satın alın. Sık sık video yükleyin. Sesli Anlatım çok daha iyi olur fakat konuşmaktan çekiniyorsanız veya konuşmak istemiyorsanız altyazı ekleyin ve ne yaptığınız anlatın.
Altyazı değilde capcuttan yazı ekleyip sesli okutabilir, zamanla sesli videolar çekmesi gerecek zaten.

Allahtan aileden Atatürk’ten prim kasarak 1 milyon abone oldu Ömer alperin, çocuklar izleyip kanıyor, acaba videoyu beğenmezsem cehenneme mi giderim vb. Sen böyle yapma, emekle olur, popüler oyunlar çek.
hocam alanım bu olduğu için bundan dışarı çıkmayı düşünmüyorum

Bazı videolarınız çok izlenirden kastımı doğru anladığınıza emin değilim. 10 video çekersiniz, bunlardan 9'u on binde bir insanın karşılaştığı bir sorun olur ve çok az izlenir. Biri ise yüzde bir insanın karşılaştığı bir sorun olur ve çok izlenir. Fakat bir kitle yaratmadığınız, kanalınıza gelen insanlar siz olduğunuz için değil sorunlarına hızlıca çözüm bulmak istedikleri için geleceğinden, videolarınızın yarısını izlemiş birisi bile kanalınızın adından bile haberdar olmayacağı için sonraki atacağınız kaynak kodları tanıtım falan gibi videolar hiç izlenmez.

Fakat bu demek değildir ki durun. Video çekmek, video düzenlemeyi öğrenmek insana hem ekstra bilgisayar bilgisi hem de vizyon katar. 500 videonuz olduğunda şu anki ile kesinlikle aynı bilgi birikimine sahip birisi olmayacaksınız.

Bazı videolarınız çok izlenirden kastımı doğru anladığınıza emin değilim. 10 video çekersiniz, bunlardan 9'u on binde bir insanın karşılaştığı bir sorun olur ve çok az izlenir. Biri ise yüzde bir insanın karşılaştığı bir sorun olur ve çok izlenir. Fakat bir kitle yaratmadığınız, kanalınıza gelen insanlar siz olduğunuz için değil sorunlarına hızlıca çözüm bulmak istedikleri için geleceğinden, videolarınızın yarısını izlemiş birisi bile kanalınızın adından bile haberdar olmayacağı için sonraki atacağınız kaynak kodları tanıtım falan gibi videolar hiç izlenmez.
bu alanda aynı bu şekilde yapıp çok fazla abone,izlenme'ye sahip kanallar var ama

Geri
Yukarı