Youtube Kanalına Yatırım Yapmak

Gallagher

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda Youtube kanalı açacağım. Sizlere birkaç sorum var.

Birincisi; Kanal içeriği olarak bilgi kanalı açıp eğlenceli, matrak bir sunumla mı anlatayım? Yani Dünyanın En Şeytani Seri Katilleri videosunu Ağır Mimar tarzı bir anlatımla mı sunayım? Yoksa nasıl yapılır videoları mı çekeyim?

İkincisi; Her ay cuma - cumartesi Youtube'a reklam vereceğim. 20 liralık olacak bunlar 3-4 ay boyunca yapacağım. Sizce kanala yatırım yapmak mantıklı mı?

1-2 haftaya kanalı bırakacak değilim. Her gün özenle video atmaya çalışacağım. Görüşlerinizi bildirin lütfen. Teşekkürler :)

Bunların hepsini yapmak için bolca boş vakit lazım. Yaşını bilmiyorum, eğer profilinde de olduğu gibi 19 yaşındaysan git bir işe gir çalış.
Birincisinde dediğin zaten YapYap, Oha Diyorum! ve Ruhi Çenet gibi bir sürü Türk kanalı var o dalda. İkincisinde ise reklam vereceğim demişsin, firmalar, şirketler her önüne gelene, isteyene reklam için kıllarını bile kıpırdatmazlar, en az 100.000 abone isterler ki para, ilgi, alaka kazansınlar.
Sana önerim Youtube'de izlediğin kanalların videolarından esinlenerek kanal açma, açacaksan bile özgün ol, kimseye özenme.

Bunların hepsini yapmak için bolca boş vakit lazım. Yaşını bilmiyorum, eğer profilinde de olduğu gibi 19 yaşındaysan git bir işe gir çalış.
Birincisinde dediğin zaten YapYap, Oha Diyorum! ve Ruhi Çenet gibi bir sürü Türk kanalı var o dalda. İkincisinde ise reklam vereceğim demişsin, firmalar, şirketler her önüne gelene, isteyene reklam için kıllarını bile kıpırdatmazlar, en az 100.000 abone isterler ki para, ilgi, alaka kazansınlar.
Sana önerim Youtube'de izlediğin kanalların videolarından esinlenerek kanal açma, açacaksan bile özgün ol, kimseye özenme.

İçeriğin anlatım tarzında özgünlük var. Ruhi Çenet'in ayrı bir tarzı var ciddi bir tavır sergiliyor. Bense eğlenceli bir sunum gerçekleştircem. Tıpkı Oyun Kanallarında olduğu gibi herkesin kendine ayrı bir tarzı var bunu öğren ve Oha Diyorum - Yap Yap gibi kanallar Challenge ağırlıklı kanallar sırf bu içeriklerle değil. En kötü '' Nasıl Yapılır?'' tarzı kanal açarım. Reklam dediğim Youtube'a reklam. Bilgin yok sanırım konu hakkında.

Bu işe bulaşmış bir çok kişi var ve hepsininde başarılı olduğu söylenemez. Bence bu işi iyi prodüksiyon ve ekipmana sahip kişiler yapmalı. Yaptığın yatırımın karşılığı alman bile seneler alır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı