YouTube kanalını hangi ülke için açmalıyım?

emregece

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bir YouTube kanalı açtım ve bu işi ciddi bir şekilde ilerletmeyi düşünüyorum. Şu anda her şey tamam ve reklam vereceğim fakat şöyle bir sıkıntı var eğer ben Amerika'daki insanlar için reklam verirsem (50TL reklam vereceğim dolar olarak düşünürseniz 2.5 dolar ) benim alacağım görüntülenme sayısı 1500 ile 2800 arası değişiyor eğer ki Türkiye için verirsem 6500 ile 16000 arası. Şimdi ben videoları İngilizce yaparsam daha genel olacağım fakat reklamlar çok bir şey işe yaramayacak. Sizce ne yapmalıyım videoları İngilizce ve Amerika tabanlı mı yapayım yoksa Türkiye için mi?

YouTube Amerika'nın reklam başına gelen gelir, YouTube Türkiye'ye oranla daha fazla diye hatırlıyorum. İçeriğinizi söyleseniz daha iyi olurdu ama bence İngilizce yapıp tercihen Türkçe altyazı ekleyebilirsiniz.

1668171972970.png

Her iki tarafında ayrı pozitif, negatif yanları var.
İngilizce yaparsanız çok fazla İngilizce bilen olduğu için izleyici kitleniz daha yüksek olur. Ek olarak dolar izleme başına gelir olarak daha fazla para kazanırsınız.
Fakat İngilizce içerik üreten de çok kişi olduğu için rakibiniz çok fazla olacak. Türkçe için bunların tam tersi.

Onun dışında reklamın işe yarayacağını sanmıyorum. Yine de denemekte fayda var fakat 3000 kişiye reklam verseniz %10 desek max 300 kişi sizin kitlenize katılacak. Ben olsam İngilizce yapıp Türkçe altyazı eklerdim.

YouTube Amerika'nın reklam başına gelen gelir, YouTube Türkiye'ye oranla daha fazla diye hatırlıyorum. İçeriğinizi söyleseniz daha iyi olurdu ama bence İngilizce yapıp tercihen Türkçe altyazı ekleyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1568982
içeriğim şöyle : rahatlatıcı videolar yani doğa , deniz , ağaçlar , işte ne bileyim 1 saatlik şömine videosu gibi

Her iki tarafında ayrı pozitif, negatif yanları var.
İngilizce yaparsanız çok fazla İngilizce bilen olduğu için izleyici kitleniz daha yüksek olur. Ek olarak dolar izleme başına gelir olarak daha fazla para kazanırsınız.
Fakat İngilizce içerik üreten de çok kişi olduğu için rakibiniz çok fazla olacak. Türkçe için bunların tam tersi.

Onun dışında reklamın işe yarayacağını sanmıyorum. Yine de denemekte fayda var fakat 3000 kişiye reklam verseniz %10 desek max 300 kişi sizin kitlenize katılacak. Ben olsam İngilizce yapıp Türkçe altyazı eklerdim.
evet cidden her iki tarafında artı ve eksileri var

Yeni konular

Geri
Yukarı