YouTube linki ile telefona sızılabilir mi?

eslemtuna089

Picopat
Merhaba, YouTube linki atılarak telefona sızabilirler mi? Arkadaşım bana link attı ama YouTube yerine youtu.be yazıyor linkte. Direkt açmadım kopyala yapıştır yapıp tarayıcıda açtım. Youtu.be olunca linkte ne oluyor? Bu şekilde bir linkle telefona sızabilirler mi? Bir şey indirip kurmadım açınca da kendi yüklediği video açıldı. Telefonum Android.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, YouTube linki atılarak telefona sızabilirler mi? Arkadaşım bana link attı ama YouTube yerine youtu. Be yazıyor linkte. Direkt açmadım kopyala yapıştır yapıp tarayıcıda açtım. Youtu. Be olunca linkte ne oluyor? Bu şekilde bir linkle telefona sızabilirler mi? Bir şey indirip kurmadım açınca da kendi yüklediği video açıldı. Telefonum Android.

Youtu.be zaten YouTube'nin linkinin kısaltılmış hali. Sorun yok zararsız.

Mümkün değil, youtu.be yazıp tıkladığında direk YouTube bağlantısına gidiyosun zaten. Ayrıca linklere tıklaman sorun değil, açılan linkte bir şeylere girmen sakıncalı. Linke tıkladığın gibi şakkadanak telefonuna sızamazlar.

Mümkün değil, youtu. Be yazıp tıkladığında direk YouTube bağlantısına gidiyosun zaten. Ayrıca linklere tıklaman sorun değil, açılan linkte bir şeylere girmen sakıncalı. Linke tıkladığın gibi şakkadanak telefonuna sızamazlar.

Anladımm yani sadece link atılması ile sızılamaz öyle mi linke girmek, indirmek, bir şeylere tıklamak mı gerekiyor?

Anladımm yani sadece link atılması ile sızılamaz öyle mi linke girmek, indirmek, bir şeylere tıklamak mı gerekiyor?
Doğrudur efenim. ola ki dalgınlıkla linke girdiniz, endişe etmeyiniz. Pürdikkat geri çıkıp, sekmeyi kapatınız. Geçmişten de siliniz ki yanlışlıkla tekrar tıklamayanız. Esen kalınız 😎😎

Doğrudur efenim. Ola ki dalgınlıkla linke girdiniz, endişe etmeyiniz. Pürdikkat geri çıkıp, sekmeyi kapatınız. Geçmişten de siliniz ki yanlışlıkla tekrar tıklamayanız. Esen kalınız 😎😎

@SerdarEdition, @c4n.16 çok teşekkür ederim cevaplarınız için :) bir şey daha sormak istiyorum bu bilinen sosyal medya linklerinin içine kodlama yapılabilir mi yani sahte link olabilir mi bu şekilde bilgilere erişim mümkün olabilir mi peki? Bakıyoruz YouTube linki ama içine kodlama yapılmış, gizlenmiş falan bilmeden tıkladığımızda bir sızma, bilgilere erişme olabilir mi?​

@SerdarEdition, @c4n.16 çok teşekkür ederim cevaplarınız için :) bir şey daha sormak istiyorum bu bilinen sosyal medya linklerinin içine kodlama yapılabilir mi yani sahte link olabilir mi bu şekilde bilgilere erişim mümkün olabilir mi peki? Bakıyoruz YouTube linki ama içine kodlama yapılmış, gizlenmiş falan bilmeden tıkladığımızda bir sızma, bilgilere erişme olabilir mi?​

Bahsettiğin konu biraz daha farklı boyutlarda ama hemen hemen aynı mantık dalına hizmet etmekte. Bazen yout"d"e.com(youtude) gibi medi"e"markt(mediemark) facebo"a"k.com(faceboak) gibi değişiklikler yapıp, aynı platformu kurup lakin dolandırcılık mantığı ile sayfalar açtıkları oluyor. Benden size tavsiye, bilmediğiniz sayfaların linklerini açmayın. Link gelirse bilmediğin bir kaynaktan, önce linkin başında ki sayfa adını Google'da arat, öyle bir sayfa var mı bir bak sonra linke tıkla, genelde kısaltma linklerle de karşılaşabiliyoruz ona tıkladığın zaman açılan sayfayı gördüğün gibi geri gelip sekmeyi kapat.

Bahsettiğin konu biraz daha farklı boyutlarda ama hemen hemen aynı mantık dalına hizmet etmekte. Bazen yout"d"e.com(youtude) gibi medi"e"markt(mediemark) facebo"a"k.com(faceboak) gibi değişiklikler yapıp, aynı platformu kurup lakin dolandırcılık mantığı ile sayfalar açtıkları oluyor. Benden size tavsiye, bilmediğiniz sayfaların linklerini açmayın. Link gelirse bilmediğin bir kaynaktan, önce linkin başında ki sayfa adını Google'da arat, öyle bir sayfa var mı bir bak sonra linke tıkla, genelde kısaltma linklerle de karşılaşabiliyoruz ona tıkladığın zaman açılan sayfayı gördüğün gibi geri gelip sekmeyi kapat.

Anladım orijinal linkler kullanılarak yapılamaz yani öyle mi? Bir değişiklik olmalı yani adı veya linki. Böyle linkleri atıp bir şekilde insanların verilerimize, mesajlarımıza ulaşacağından tedirgin oluyorum da skfjsk Pek mümkün değil anlaşılan.

Anladım orijinal linkler kullanılarak yapılamaz yani öyle mi? Bir değişiklik olmalı yani adı veya linki. Böyle linkleri atıp bir şekilde insanların verilerimize, mesajlarımıza ulaşacağından tedirgin oluyorum da skfjsk pek mümkün değil anlaşılan.

Öyle şeyler olsaydı birçok ünlünün ifşaları ortalıkta dolaşırdı (ifşadan kastım cinsel anlamda değil sadece) illaki mevcuttur lakin, çok uğraşılması gerekiyor. İşin özü bilmediğin linklere tıklama dostum. Ne çıkacağı belli olmaz. Bazen ben bile linklere tıklarken tedirgin oluyorum. Dikkati elden bırakmamakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı