YouTube Müzik Telif Hakkı Sorunu

Küçük Emrah

Hectopat
Ben videomda seven nation army ve banana bounce adlı müzikleri kullandım. Müzikler youtube müzik politikalarında kullanılabilir gözüküyor. Ama resimdede gösterdiğim üzere bana telif atmışlar. Para kazanma zaten açık değildi. Herhangi bir mahkeme durumu olur mu? Ya da para cezası? Yardımlarınızı bekliyorum.

Adsız.png
222.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İtirazda bulunup, ilgili maddeyi yazın. Eğer izin veriyorsa ekran fotoğrafı, vermiyorsa müzik politikasının linkini koyun. Açıkça derdinizi anlatın. Youtube Türkiye bu konuda nasıldır bilmem ama şansınızı denemekte fayda var. Bu arada, sizden para almazlar ya da mahkemeye vermezler.
İtirazda bulunup, ilgili maddeyi yazın. Eğer izin veriyorsa ekran fotoğrafı, vermiyorsa müzik politikasının linkini koyun. Açıkça derdinizi anlatın. Youtube Türkiye bu konuda nasıldır bilmem ama şansınızı denemekte fayda var. Bu arada, sizden para almazlar ya da mahkemeye vermezler.

Çözüm
İtirazda bulunup bir şekil de onay verilse dahi daha sonra başı ağrıyabilir. Para cezası gibi. Sonra uğraş dur. Başkalarının emeğine saygı duyup, şarkıyı kaldırabilirsin. Youtube politikası bu şekilde. Kendin içerik üretmeni istiyor.

Ben videomda seven nation army ve banana bounce adlı müzikleri kullandım. Müzikler youtube müzik politikalarında kullanılabilir gözüküyor. Ama resimdede gösterdiğim üzere bana telif atmışlar. Para kazanma zaten açık değildi. Herhangi bir mahkeme durumu olur mu? Ya da para cezası? Yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 321599Eki Görüntüle 321600

Size telif değil, eşleşen atılmış. Yani videolarınız hâlâ Youtube'ta izlenebilir ama parası müziğin sahibine gider. Hiçbir zararı yok bu durumun, içiniz rahat olsun kanala bile zararı yok. :)

İstediğin müziği kullanabilirsin zaten, bu videolarla para kazanamazsın sadece. Eğer niyetin para kazanmaksa telifsiz veya kullanım haklarını satın aldığın müzikleri kullanmalısın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı