YouTube Music vs Spotify

564300

Decipat
Spotify Premium kullanıyorum.
Ama kullanmama kararı alıp YouTube Premium sayesinde YouTube Music Premium kullanayım diye düşündüm hem fazla ödemem dedim.
YouTube Music uygulamasının arayüzüne özellikle sanatçıların şarkılarını ararken Spotify sadeliğini alamadım arayüzünü pek beğenmedim alışık olmadığım içindir muhtemelen ses kalitesi her zaman yüksekte kullanıyorum.
Sizce hangisi mantıklı ve ses kalitesi daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Spotify Premium'dan geçtim bende YouTube Music'te bütün müzikler var ekstradan YouTube atılan müziklerde geliyor zaten ve ses kalitesi olarak çok daha iyi geldi.

Merhaba, bence mantıklısı YouTube çünkü daha az para vereriyorsunuz aynı zamanda Spotify'dan daha büyük kütüphaneye sahip oluyorsunuz. Ses kalitesi bakımından pek büyük fark olmasa da YouTube Music iyidir.

Spotify konu kilit seri hemen hızlıca.

Ses kalitesi farkı yok. Arayüz zevkine kalmış. İçerik olarak Youtube daha iyi daha fazla şarkı var Spotify lisanslı olmayan şeyleri kaldırıyor hemen. Ek olarak Yt ile Youtube premium oluyor birlikte. Yt daha iyi bir seçenek ama bana göre arayüzü biraz kötü.

Ben Spotify tercih ediyorum çünkü şarkı önerileri bence daha isabetli. Uygulama arayüzü de daha hoş. YT müzik denedim ama arayüzünü hiç sevmedim.

YouTube Music sayesinde istediğin şarkıyı dinlersin(remix, edit Audio, mashup vs.) Hatta olmadı kendi yaptığın müziğin YouTube yükleyerek daha sonra onu listenize ekleyerek dinleyebilirsiniz. Bana göre YouTube Music her adımda iyi, Spotify istediğin müziği bulamayabilirsin. Ses kalitesine bakacak olursak 2 3K kulaklık kullanmadığın sürece bir şey fark etmezsin.

Geri
Yukarı