YouTube Music vs Spotify Premium

Bu arada bir şey söylemeyi unuttum. YT Music bilgisayarda var mı? Çünkü ben bilgisayardan müzik dinliyorum oyun oynarken.
Youtube Music'e girdiğinde sağ üstte yükle yazıyor, oradan uygulama gibi kullanabilirsin. 3. parti bir şey indirme.

Yt music bilgisayarda var fakat ayrı bir uygulama gibi iniyor fakat chrome kısayolu gibi bir şey açtığında görev yöneticisinde chrome olarak görünüyor onun dışında chrome ile hiç bir bağlantısı yok.
Bu ikon ile indirebilirsin. Bir de GitHub üzerinden bir App var.
Bu doğru link değil kendi sitesinden indirmen daha sağlıklı olur.

YouTube Premium çok avantajlı ama Spotify Premium kullanıyorum ve arayüze ve çalma listelerine o kadar alıştım ki vazgeçemiyorum. Ayrıca ufak bir not: YT Music maksimum 256kbps ses kalitesi sunarken Spotify 320kbps sunuyor. Tabii aradaki fark anlaşılabilir mi emin değilim.

Xiaomi kullanıyorsan youtube music almana gerek olmadan kendi muzik uygulaması üzerinden Youtube müziklerini dinleyebiliyorsunuz.
Standart Youtube ses kalitesi çok düşük, ben de Xiaomi telefonumda kullanıyorum ama iyi bir kulaklığınız varsa YT Premium veya Spotify Premium ses kalitesinde fark ediyor. Ek olarak Tidal'in üst düzey aboneliğini trial denedim. Master ve HI-FI kayıtlar gibisi yok. Razer Blackshark V2 Pro ile karşılaştırdım Tidal'in bu Premium ile Spotify Premium'u. Aynı şarkının Tidal'de Master ve HI-FI kayıt ile Spotify Premium dinledim. Tidal'in bu üst düzey kaliteli kayıtları bariz daha iyiydi. Tabi ki birçok şarkının özellikle Master kaydı yok. HI-FI kaydı da her şarkının yok. Youtube Premium denemedim.

Youtube ve Youtube Music 128K OPUS kullanıyor ve 256K AAC'den ayırt edilmesi çok zor.
Spotify'da 320K AAC desteği olduğu için 320K AAC kullanabiliyorsanız ve farkı hissedebiliyorsanız Spotify, yoksa standart Youtube veya Youtube Music kullanabilirsiniz.
Bluetooth kulaklık kullanıyorsanız çoğu giriş-orta seviye kulaklık 256K AAC kullanır.

Youtube'a müzik veya video yüklüyorsanız 256K AAC veya daha iyi ses kullanırsanız 128K OPUS a çevirir. Daha kötü bir ses ile yüklerseniz OPUS yerine 128K AAC'ye dönüştürür ve ses kalitesi berbat bir hale gelir.

128K OPUS vs 256K AAC:
1627906251884.png

Orijinal Wav dosyası vs 320K AAC:
1627906318258.png

Son düzenleme:
Yt music bilgisayarda var fakat ayrı bir uygulama gibi iniyor fakat chrome kısayolu gibi bir şey açtığında görev yöneticisinde chrome olarak görünüyor onun dışında chrome ile hiç bir bağlantısı yok.

Bu doğru link değil kendi sitesinden indirmen daha sağlıklı olur.
Doğru link. Chrome olmayan 3. parti bir uygulama.

Geri
Yukarı