YouTube Music vs Spotify

Bence Spotify. Ama eğer bilinmedik şarkılar ya da cover dinlemeyi seviyorsan YouTube Music öneririm. Onun dışında arayüz, ses kalitesi, keşfet bakımından Spotify daha iyi.

Bende arayüzüne alışamadım.

Bir süre kullanınca alışılır ama ben hem arkadaşlarla aile planında olduğumdan hem de dediğim gibi önerilerinin daha isabetli olduğunu düşündüğümden Spotify da kalıyorum. Eğer telefondan YouTube izliyor olsam YT Premium tercih ederdim bu arada. Bilgisayarda reklam engelleme olduğundan spotifydayım da diyebilirim.

Öğrenciysen 20 TL'ye YouTube Premium alip hepsini kullanabilirsin. %50 Cashback ile Spotify'dan da daha ucuza gelir daha mantıklı olur. Spotify ile YouTube Music arasında aman aman ses kalite farki yok hatta YouTube bana daha iyi geldi bile diyebilirim. Üstelik YouTube'un söyle bir avantajı var, kütüphanesi daha geniş. Aradığın şarkıyı bulamazsan videolari oynatarak da şarkıları yine dinleyebiliyorsun vs.

YouTube Music öneririm. Kütüphanesi geniş, ses kalitesi fazla ve Spotify Premium'dan ucuz. Ayrıca belirtmek isterim ki eğer ses kalitesi sizin için önemliyse Apple Music öneririm. Apple Music ile müzik dinledikten sonra Spotify'da çok büyük kayıp yaşadığımı fark ettim. Şu an Spotify kullanıyorum çünkü arayüzü bana göre daha kolay.

YouTube Music öneririm. Kütüphanesi geniş, ses kalitesi fazla ve Spotify Premium'dan ucuz. Ayrıca belirtmek isterim ki eğer ses kalitesi sizin için önemliyse Apple Music öneririm. Apple Music ile müzik dinledikten sonra Spotify'da çok büyük kayıp yaşadığımı fark ettim. Şu an Spotify kullanıyorum çünkü arayüzü bana göre daha kolay.
Apple Music kayıpsız çok iyi diyorlar.

Geri
Yukarı