YouTube Ortamının Doğru Olmadığını Düşünüyorum

Benim de kendi çapımda videolar yüklediğim kaliteli ve keyifli bir oyun kanalım var. Geliştirsem gelişir fakat benim de ailem çok korumacı olduğundan şöyle diyip duruyorlar;
- Oğlum orda sapıklar olabilir.
- Oğlum ordan kazanılan para haramdır.
- Oğlum ya evimize girip bizi soyarsa.
gibi gibi sözlerle karşılaşıyorum... Peki karşı çıkarsam ne oluyor?
Laptop sahibi olduğumdan genelde ya laptop'u, ya ara kabloyu, ya da modem'i saklıyorlar.
Aileyi ikna etme üzerine taktikleriniz var ise vermeniz yararıma olur. :)

Haklısınız... Gerçi Technopat Sosyal foruma, kendi açtığım konuyu silebilme seçeneği olsa. Eğer kurucular uygun görürse, böyle bir özellik eklesin. Bence itiraz etmek ve isyan etmek yerine, sabırlı olup sizlerden destek almalıyım... Yani "Sakin ol genç" gibi bir şey şuan. Pistonlarım aşağıya doğru iniyor... Sadece biraz fazla sinirim bozuktu kolay kolay büyüyemediğim için kanal olarak. Özür dilerim.

Şu bildiğimiz Şanışer:eek::eek:
Evet Sarp Palaur du yanlış hatırlamıyorsam. Beat istiyordu.

Haklısınız... Gerçi Technopat Sosyal foruma, kendi açtığım konuyu silebilme seçeneği olsa. Eğer kurucular uygun görürse, böyle bir özellik eklesin. Bence itiraz etmek ve isyan etmek yerine, sabırlı olup sizlerden destek almalıyım... Yani "Sakin ol genç" gibi bir şey şuan. Pistonlarım aşağıya doğru iniyor... Sadece biraz fazla sinirim bozuktu kolay kolay büyüyemediğim için kanal olarak. Özür dilerim.
Arkadaşım moralini bozmak değil niyetimiz. Bu tarzı biraz değiştirmelisin ve kendine özgü olmalısın. İzleyici kitlesi çekmek için biraz abartmış gibi görünüyorsun. Daha yolun başındasın olur böyle şeyler. Hepimiz etten, kemikten insanlarız. Sadece kendin ol, zamanla çoğalacaktır. Herkes hemen başladığı gibi ünlü olamıyor.

Peki nesini beğenmediniz acaba? :( Üzülüyorum böyle şeyler duyunca.
Ya elbette amacımız kimseyi üzmek değil ancak hiçbir videonun izlenecek hiçbir tarafı yok :) Yerinde olsam her 2 kanalı da tamamen yok eder, kendime düzgün bir konsept + ekipman bulur hatta ve hatta bizzat kendime yeni bir konsept bulurdum.

Sana daha önce de söyledik bunu, şuan ki gidişat berbat, ılımlı cümleler kurup heves vermek istemiyorum kimseye. Sen de az çok farkındasındır videolarının beğenilecek bir tarafının olmadığının.

Herkesin becerisi farklı alanlarda.

Laf attığımız Enes Batur'un bile kanalındaki videolarda ne emek var biliyor musun? Evet vidolar boş ama emek var.

Şuan ben de Adobe Premiere üzerinden video hazırlıyorum ve bir işkence.

O yüzden doğru tahlil yapalım. (y)

Ya elbette amacımız kimseyi üzmek değil ancak hiçbir videonun izlenecek hiçbir tarafı yok :) Yerinde olsam her 2 kanalı da tamamen yok eder, kendime düzgün bir konsept + ekipman bulur hatta ve hatta bizzat kendime yeni bir konsept bulurdum.

Sana daha önce de söyledik bunu, şuan ki gidişat berbat, ılımlı cümleler kurup heves vermek istemiyorum kimseye. Sen de az çok farkındasındır videolarının beğenilecek bir tarafının olmadığının.

Herkesin becerisi farklı alanlarda.
Haklısınız. Sabırlı olup, daha iyi içerikler üreteceğim ama, eski videolarımı silmeyeceğim çünkü onlarında belirli değeri var.

Sen önce millete "Egoist" diyeceksin sonra da "Özellikle, benim gibi içeriği son derece kaliteli olan" diye cümle kuracaksın. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

Dipnot : Kanalın içeriğinin kaliteli olup olmadığına takipçi karar verir, kanal sahibi değil.

Sen önce millete "Egoist" diyeceksin sonra da "Özellikle, benim gibi içeriği son derece kaliteli olan" diye cümle kuracaksın. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

Dipnot : Kanalın içeriğinin kaliteli olup olmadığına takipçi karar verir, kanal sahibi değil.
Özür dilerim... Cidden, suçlu hissettim kendimi birden hemde baya. Sanırsam, 2015 ortamının kanserine kapılmak üzereydim. 2013 kafasına geri dönüyorum... Anlarsınız siz.

Büyük kanalları parmak ile gösterip bu kadar ilgi hak etmiyor diyenler genellikle o yayıncıların ortaya koyduğu emeğin binde birini koymuyorlar. Bir kanalı seversin sevmezsin ayrı konu ama bulunduğu yeri hak etmiyor demek kişiye düşmez. Ben 21 yaşındayım Enes Batur'un herhangi bir videosunu baştan sona izlemedim izlemem. Yaptığı içerik bana göre izlenemeyecek kadar yapmacık ve sıkıcı. Bu demek değil ki adam Türkiye'nin en çok izlenilen yayıncılarından biri olmayı hak etmiyor. Arkadaşın hedef kitlesi zaten beni içermiyor. Videoları izlenmek istediği hedef kitlesi için uygun.

Youtube'un şu anki ortamı bence gayet doğal ve başarılı. Evet bende beğenmiyorum izlediğim herhangi bir Türk kanalı yok. Ama başarı dediğimiz şey beğenme ile doğru orantılı olmak zorunda da değil. Sürekli bir ah eski kanallar muhabbeti geçiyor, sanki Youtube'un bugünkü hali o kanalları batırmış gibi alakası yok. Bir çoğu durumu yediremedikleri için bir kısmı da yoruldukları için vazgeçti bu işten. Yoksa kalan kaldı uğraşan hala uğraşıyor.

Jahrein'nin 40 abonesi varken izliyordum aboneleriyle beraber Skype konuşması kurup Minecraft'ta neler yapalım tarzında muhabbetler çeviriyordu. Bu gün Twitch'te bir numaralı yayıncı. O da pes edebilir ortamı beğenmediği için her şeyi bırakabilirdi bırakmadı kendi içeriğini üretmeye devam etti farklı bir platforma taşındı. Bu pes eden ile pes etmeyenin farkı. Demeye çalıştığım şey sen emek ver ille başarılı olursun değil bazen ne kadar uğraşsan da o iş için yeterli değilsindir. Bu saçma muhabbeti de devam ettirmeyin yok şu hak ediyor yok bu hak etmiyor tarzında memnun değilsen kapatırsın hak ettiğini düşündüğün biri destek görmüyor ise sen desteklerin bundan fazlasını da yapamazsın.

@Autistic Boy 'in üzerine fazla gitmeyin arkadaslar.
Sadece umdugunu bulamadigi icin isyan ediyor, dogal karsilamak lazim. Eminim aboneleri ve izlenme sayisi fazla olsaydi tam tersi youtube ortaminin cok düzgün oldugunu savunurdu.

Ayrica Erdem kardesim, kanalini inceledim videolar fena degil, sadece hicbirisi ilgimi cekmedi diyelim, ve cok hevesli isen pes etme bence. ;)

Edit: Bu arada sanirim Didim'de yasiyorsun. Ben gecen sene orada tatildeydim Venosa Beach Hotelde 11 gün kaldim. Bilseydim bulusurduk. Bu sene Marmaris Elegance International'dayim. Denk gelirsek bir kahvemi icersin. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı