YouTube para kazanma isteklerini değiştirdi

Berk Emre

Picopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Yazılım - Youtuber - Modelleme
Evet, neredeyse her emekçi YouTuber'in ağladığı ve kalbinden bıçaklandığı konu...
YouTube algoritması!
YouTube şu son zamanlarda biliyorsunuz yine saçma bir atılım yaptı, ne mi?
Tabii ki de para kazanmayı kolaylaştırmak!
Düşünsenize yıllarca emek verip zorda olsa para kazanmanızı açtırdınız ve YouTube ise dalga geçer gibi para kazanmayı neredeyse su içmek kadar kolaylaştıran bir güncelleme getirdi!

IMG_20230821_141536.jpg

Ve biliyoruz ki YouTube'nin %60 - 65'ini oluşturduğu küçük çocuk kitlesi bu saçma şeyleri ünlü etmeyi hemen beceriyor yani düşünsenize...
Bir video yapıyorsunuz tarih, siyasi vesaire! Saatlerce uğraştığınız video bir bakıyorsunuz (Shorts olmasına rağmen) 2-3 binin tırnağına dahi yaklaşamazken, video profil resmine.
- Bunu yapar isen şu olacak!
- Şunun olmasına 50 saat kaldı gibi şeyler koyarak yüz binlerce izlenme kasıp oturdukları yerden onları ünlü eden kitleye de "enayi" demeyi ve sonra da kanalı binlerce liraya satıp sonra onun gibi bir daha kanal açıp zengin olma bugunu bulmuş oluyorlar, ve benim gibi birçok emekçi tuberin emeği yeniyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna neden bu kadar sinirlendiniz anlamadım? Siz kendinize güveniyorsanız yolunuza devam edersiniz zaten. Diğer kanalların kazandığı para zaten sizin cebinizden çıkmayacak. Bırakın diğerlerinin de hevesi artsın. Ben 2018'de 1 hafta içinde 15 lira gibi o zamanın ücretinde para kazandıktan sonra para kazanma kapanmıştı. O yüzden haksız falan değil. Kafasını kullanan para kazanır bu evrende.

Şu anda da devam ediyorum fakat para kazanmıyorum.

Ne güzel pazar büyüyor ve daha fazla son kullanıcı geliyor, belki sizin de izleyici sayınız artacak, siz işinizi ne kadar iyi yapmaya devam ederseniz yeni gelecek olan adam size gelecektir zaten.

Bunun kötü bir güncelleme ile alakası yok, sen kötü güncelleme görmemişsin galiba :D.
Youtube bu ay sonu shorts'ta linkleri kaldırıyor ve spam gidiyor ancak ticaret yapanlar için kötü oldu.

Milletin para kazanması neden bu kadar zorunuza gidiyor? Önceden vergisini vermiyorlar diyordunuz. Şimdi vergisini de veriyorlar. Daha ne yapılabilir? Siz de YouTube kanalı açın, siz de izlenin. YouTube ve Twitch işleri düşündüğünüz kadar kolay değil. Kumar gibi düşünülebilir. Kanalının tutmama ihtimali var. Zamanında borç harç sistem toplayıp da bu işe girişen, sonra da kanalı tutmayan birçok kişi tanıyorum.

E sende yap youtube sana özel yasak mı koymuş sanki ? Seni tutan bir şey yok git madem bu kadar basit "zengin olma buguyla" zengin ol :D
Biz yapınca izlenmez illa elin adamı yapması gerekiyor bizde nerede o şans olsada kazansak para

Aslında bunlar sadece Short da oluyor çünkü benim bildiğim gizli ban diye birşey var şunu yap falan diye abone olduranlara gizli ban atıyor YouTube yani gezerken o videoyu görmüyorsunuz keşfata çıkmıyor ama bu Short a işlemiyor galiba

@Berk Emre elin adamı doğrudan milyonlar izlenerek başlamadı bu işe. Örnek olarak Enes Batur verilebilir. Adam yıllardır düzenli olarak video atıyor ve şimdiki bulunduğu konuma gelmiş. Yıllardır bu işi düzenli olarak yapıyor, hakkıdır.

Geri
Yukarı