YouTube Profil Resmimi İzinsiz Kullanan Kanala Telif Atma

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bir kanal aylar önce eski kanal resmimi çalmıştı. Fakat şikayet etmek istediğimde bana risk aldığımı söyliyen bir uyarı geldi. Üstelik bu kanal eski ismimide çaldı. Resim gerçekten bana ait ve tamamen benim yapımım fakat bir sorun daha var. Bu kanal varken ismimi ''Turgineer Animations''dan ''Turgineer'' olarak değiştirdim ve profil fotoğrafımı değiştirdim. Hala şikayet edebilir miyim?

Not: İsmimide profil fotomuda çalmıştı. İkiside tamamen benim yarattığım isim ve resimdi. Resimi animasyon programı ile yaptığım için taklit edilmesi neredeyse imkansız. Zaten kendisinin yapmadığı gayet belli oluyor.

Son düzenleme:
Yardımcı olabilecek biri var mı?

Fotoğrafı o değiştirmeden önce yaptığına dair bir kanıt varsa itiraz edebilirsin. Dava açarsan direk değiştirirler zaten, ugraşmazlar.
Bahsettiğim kanal bot. Bide nasıl kanıtlayacağımı bilmiyorum. Bilgisayarım reset görmeseydi Sounce Filmmaker belgelerimle kanıtlardım.

YouTube bu tür değiştirme bilgilerine bakamıyor mu?

Başka nasıl kanıtlarım örnek verir misiniz?

Kanıtlayamamak o kadar sıkıntı değilde şikayet edince ceza alabilir kanalım. En iyisi boşvermek galiba. Peki size bir sorum daha olucak. YouTube isim taklidinden dolayı hesap kapatır mı? Belki daha sonra yine ismim çalınır diye sormak istedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı