YouTube Reklam Engelleyicileri, video sahiplerinin gelirini nasıl etkiler?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle selamlar.
Bildiğiniz üzere YouTube video izleme platformunda insanları çok bayan ve bezdiren reklamlardan kurtulmak için reklam engelleyici programlar, telefonlar için de APK uygulumaları mevcut.

Bu 3. parti uygulamalarını kullandığımız zaman karşı tarafın para kazanmasına nasıl etki veriyor?
Sorumun cevabı benim için çok önemli, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim reklamların sayaçları var. Kaç kere oynatıldığı vs. Sonuçta reklam veren kişi de ödediği paraya göre yayınlama süresi ve sayısı satın alıyor. Reklam izlemedikten sonra hangi yayını izlersen izle gelir paylaşılmayacaktır. Ama ben premium üyesiyim ve reklam izlemediğim için başka şekilde gelirlerine katkıda bulunuyorlar sanırım.

Eğer reklamı engellerseniz karşı taraf reklam gelirini kazanamayacaktır birçok arkadaşımızın belirttiği gibi. Eğer kendi kullanımınızı düşünüyorsanız uygulamayı kullanabilirsiniz. Kişilerin kazancını düşünüyorsanız reklam izlersiniz. Bu arada reklamlardan ne kadar gelir elde ediyorlar bilgim yok ancak tabiki onlara fayda sağlıyordur.

İzlenmeden kimse para kazanmıyor. Tıpkı reklamsız websitesine yapılan ziyaretler gibi.
Ben, rahatsız edici olanlar dışında, reklamları engellemenin etik olmadığını düşünüyorum.
Etik değil zaten, bizim milletimiz çok sever bedava keyif çatıp entertainment yaşamayı. Avrupa'da en az reklam geliri olan ülke biziz. Bizim youtuberlarımız Avrupadaki bir adamın 500.000 izlenmeli reklamlı videosundaki parayı kazanmak için 10m felan izlenmesi lazım.
Hal böyle olunca ortalık dandik ürünlerin dandik reklamları ve sponsorluklarıyla doluyor.

Etik değil zaten, bizim milletimiz çok sever bedava keyif çatıp entertainment yaşamayı. Avrupa'da en az reklam geliri olan ülke biziz. Bizim youtuberlarımız Avrupadaki bir adamın 500.000 izlenmeli reklamlı videosundaki parayı kazanmak için 10m felan izlenmesi lazım.
Hal böyle olunca ortalık dandik ürünlerin dandik reklamları ve sponsorluklarıyla doluyor.
Evet maalesef kimse bu konuda duyarlı değil. İzleyici ve reklam egelleyici eklentilerimde reklam filtrelerini her zaman kapalı tutarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı