YouTube Shorts videoları 2 bin izlenmeyi geçmiyor

grkmezgn

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, iki aydır YouTube'la ilgileniyorum, yabancı bir YouTube kanalı açtım. Shorts ve uzun formatta videolar yüklüyorum. Fakat shorts videolarım ortalama %100 üzeri izlenme süresine sahip olmasına rağmen bir anda maksimum 2 bin izlenip duruyor. Akışta gösterim tıklama oranı %40-50 arası. Videolarımın algoritma için iyi bir performansı olduğunu düşünüyorum. Acaba neden daha sonraları izlenmeye devam etmiyorlar? Yanlış yaptığım bir şey varsa düzeltmek isterim. Cevaplarsanız çok sevinirim.

Analiz sekmesinden izleyici kitlenin aktif olduğu zamanları öğrenip o vakitlerde video yükleyin. Onun dışında video yüklemeleriniz düzensizse düzene oturtun, mesela günde 2 defa sabah 7 akşam 7 gibi. Ayrıyeten yabancılarda popüler olan içerikler neyse ona göre videoları oluştur. Video girişlerinde de çekici bir metin hazırla.

Merhaba, iki aydır YouTube'la ilgileniyorum, yabancı bir YouTube kanalı açtım. Shorts ve uzun formatta videolar yüklüyorum. Fakat shorts videolarım ortalama %100 üzeri izlenme süresine sahip olmasına rağmen bir anda maksimum 2 bin izlenip duruyor. Akışta gösterim tıklama oranı %40-50 arası. Videolarımın algoritma için iyi bir performansı olduğunu düşünüyorum. Acaba neden daha sonraları izlenmeye devam etmiyorlar? Yanlış yaptığım bir şey varsa düzeltmek isterim. Cevaplarsanız çok sevinirim.
Eğer çok düzenli bir şekilde uzun süre video atarsan algoritma seni öne çıkarıyor. Tavsiyem hergün aynı saatte video at.

Shorts videosunu atma imkanınız var mı? Bazen buga girebiliyor.
Neredeyse 100 tane shorts paylaştım hepsinde aynı sorun mevcut. Akışta maksimum 5 bin kez gösteriliyor bu da 2 bin izlenme getiriyor bana sonra gösterimler bıçak gibi kesiliyor ve shorts videolarım izlenmiyor.

Eğer çok düzenli bir şekilde uzun süre video atarsan algoritma seni öne çıkarıyor. Tavsiyem hergün aynı saatte video at.
her gün aynı sattlerde 3 tane shorts videosu paylaşıyorum yaklaşık iki ay oldu ama kanalın ilk gününden beri aynı problemle karşılaşıyorum. Videolarım bir anda 2 bin küsür izlenip duruyor. YouTube videolarımı akışta göstermeyi kesiyor. Halbuki algoritma açısından performansları gayet iyi gözüküyor.

Analiz sekmesinden izleyici kitlenin aktif olduğu zamanları öğrenip o vakitlerde video yükleyin. Onun dışında video yüklemeleriniz düzensizse düzene oturtun, mesela günde 2 defa sabah 7 akşam 7 gibi. Ayrıyeten yabancılarda popüler olan içerikler neyse ona göre videoları oluştur. Video girişlerinde de çekici bir metin hazırla.

Çok fazla abonem olmadığı için şu an o şekilde bir analiz yapamıyorum. İzlenmelerimi daha çok keşfete düşerek alıyorum. Ama işin sıkıntılı olan tarafı YouTube beni akışa bir kez çıkartıyor videom izleniyor sonra izlenmeler sıfırlanıyor. İki ay önce attığım shorts videolarım şimdi hiç izlenmiyor. Videolarımı belli saatlerde ve düzenli olarak paylaşıyorum. Problemin nerden kaynaklandığını anlayamadım

@II.Wilhelm @443595 @Kükreyen Deli Adam
Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim videolarımın sıkıntısını anlatabilmek için bu görselleri sizinle paylaşmak istedim. Videolarım anlık olarak akışta gösteriliyor (bu sayı maksimum 5 bin civarı) orda ne izlendiyse, ondan sonra hiç izlenmiyor videolarım. Neyi yanlış yapıyorsam bir an önce düzeltmek isterim. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230520_200054_com.google.android.apps.youtube.creator.jpg
    Screenshot_20230520_200054_com.google.android.apps.youtube.creator.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 236
    61,6 KB · Görüntüleme: 171
    61,6 KB · Görüntüleme: 156
  • Screenshot_20230521_075451_com.google.android.apps.youtube.creator.jpg
    Screenshot_20230521_075451_com.google.android.apps.youtube.creator.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 116
  • Screenshot_20230521_075503_com.google.android.apps.youtube.creator.jpg
    Screenshot_20230521_075503_com.google.android.apps.youtube.creator.jpg
    48,3 KB · Görüntüleme: 174
Son düzenleme:
Kapak fotoğraflarını düzenle. Şahsen benimde hoşuma gitmedi.
Öncelikle shorts formatında olduğu için kapak fotoğrafı değişmiyor, kaldı ki problemim bu değil. YouTube, videolarımı akışta göstermeyi bir anda bırakıyor. Videolarım gösterildiği taktirde izlenme alıyorum. İnsanlar %40-50 oranında tıklayıp izliyor. Sorunum videolarımın performansının iyi olmasına rağmen akışta çıkmaması.

Öncelikle shorts formatında olduğu için kapak fotoğrafı değişmiyor, kaldı ki problemim bu değil. YouTube, videolarımı akışta göstermeyi bir anda bırakıyor. Videolarım gösterildiği taktirde izlenme alıyorum. İnsanlar %40-50 oranında tıklayıp izliyor. Sorunum videolarımın performansının iyi olmasına rağmen akışta çıkmaması.
Akışa çıkmaması algoritmanın keyfine kalmış. Siz en fazla popüler bir içerik + popüler bir şarkı kullanarak video oluşturursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı