YouTube Shorts videolarımı artık önermiyor

EETEM

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da olduğu gibi YouTube Shorts'larımı önermiyor. Bir edit kanalıyım. İçerik size saçma gelebilir fakat bundan 4,5 ay önce attığım her video ortalama 2-3 bin izleniyordu. Ama yaklaşık 4 aydır videolarım izlenmiyor. 25-70 izlenme ve bu izlenmeler de kendi arkadaş çevreme ve bana ait. Konsepti de değiştirmek istemiyorum. Bu durumu nasıl çözebilirim yardımınıza ihtiyacım var?

Başlıkta da olduğu gibi YouTube Shorts'larımı önermiyor. Bir edit kanalıyım. İçerik size saçma gelebilir fakat bundan 4,5 ay önce attığım her video ortalama 2-3 bin izleniyordu. Ama yaklaşık 4 aydır videolarım izlenmiyor. 25-70 izlenme ve bu izlenmeler de kendi arkadaş çevreme ve bana ait. Konsepti de değiştirmek istemiyorum. Bu durumu nasıl çözebilirim yardımınıza ihtiyacım var?

Büyük ihtimal videolarını izleyenler başlarda vs kapatıyor. Bu da kanalınızın ortalama görüntüleme süresini düşürüyor ve YouTube videoları önermemeye başlıyor. Kaliteli sağlam videolar yaparsanız kitleniz videonuzu 2-3 kere bile izleyebilir bu da videonuzun patlamasını sağlar.

Büyük ihtimal videolarını izleyenler başlarda vs kapatıyor. Bu da kanalınızın ortalama görüntüleme süresini düşürüyor ve YouTube videoları önermemeye başlıyor. Kaliteli sağlam videolar yaparsanız kitleniz videonuzu 2-3 kere bile izleyebilir bu da videonuzun patlamasını sağlar.

Yaklaşık 4 ay önce her videom izleniyordu. Bir anda izlenme çakıldı. Sorun izlenmemesi değil insanların karşılarına çıkarılmaması.

Yaklaşık 4 ay önce her videom izleniyordu. Bir anda izlenme çakıldı. Sorun izlenmemesi değil insanların karşılarına çıkarılmaması.

Sorun videonuzun izlenmemesi o ilk attığınız zamanlar kanalınızın ortalama izlenme süresi yüksekti. Daha sonraları videolarınız büyük ihtimal sıkıcı veya özensiz olduğundan dolayı izleyiciler videoyu örnek veriyorum 10 saniye ise 3-4 saniyede kapatmaya başladı. Bu da kanal ortalamanızı düşürdü. Ya editlerinizi kaliteli izlenilebilir yapın ya da bu izlenmelere mahkum olun. Ayrıca YouTube tamamen algoritma ile çalışır öyle özellikle birinin videolarını kesmez.

YouTube kanalınızı dahil etseydiniz inceleyebilirdim

Unutmuşum

Sorun videonuzun izlenmemesi o ilk attığınız zamanlar kanalınızın ortalama izlenme süresi yüksekti. Daha sonraları videolarınız büyük ihtimal sıkıcı veya özensiz olduğundan dolayı izleyiciler videoyu örnek veriyorum 10 saniye ise 3-4 saniyede kapatmaya başladı. Bu da kanal ortalamanızı düşürdü. Ya editlerinizi kaliteli izlenilebilir yapın ya da bu izlenmelere mahkum olun. Ayrıca YouTube tamamen algoritma ile çalışır öyle özellikle birinin videolarını kesmez.

Bence sorun bu değil kendimi övmek istemiyorum ama bu konseptte benden daha iyi edit yapanı görmedim. Her videoda daha da geliştiğimi düşünüyorum. Bunu yapan çok kanal var ve benim editlerimden daha kalitesiz olduğu halde videoları izleniyor.

Unutmuşum

Bence sorun bu değil kendimi övmek istemiyorum ama bu konseptte benden daha iyi edit yapanı görmedim. Her videoda daha da geliştiğimi düşünüyorum. Bunu yapan çok kanal var ve benim editlerimden daha kalitesiz olduğu halde videoları izleniyor.
kanalınızı inceledim , kendi sorunuza şuanda cevap verdiniz bu editleri yapan cok kanal oldugu için bir hali rakipleriniz cok fazla ve insanlar bu editlere bir cok yerden ulaştigi icin degeri bir nebze düşüyor ve edit yapan kanallar eger video yüklemez ise oradaki "gösteriminiz kısıltı olarak donuyor" ama konumuzdan daha önemli bir durum var edit videolar izlenmez daha dogrusu youtube bunlari önermez. youtube önerilen veya önerilmeyen iceriklere algoritma karar verir short videolariniz birden fazla aynı görüntüye sahip oldugunu gördüm ve cok fazla editen kafa karıştıcı bir ortam yaratıyor siyah beyaz renk ama 5k izlenen videolarinizdaki editler birazdaha acık şarkı bazen yerinde oluyo bazende komik kısımlar var ama son videolariniz hepsinden bagımsız , güzel bir edit yapsanız bile üstüne şarkı eklesinz bile youtube bunu öne cıkarmıcaktır , bir çakmak nasıl yakılır çakmagı alıp yaksanız bile bu ondan daha fazla izlenip gösterim alıcaktır cünkü icerik benzerligi olmaz ve farklı bir icerik olur bu oyunu derhal bırakıp başka oyunlarin videolarina odaklanmalısınız. discord; eya.official

Kanalınızı inceledim, kendi sorunuza şu anda cevap verdiniz bu editleri yapan cok kanal oldugu için bir hali rakipleriniz cok fazla ve insanlar bu editlere birçok yerden ulaştigi icin degeri bir nebze düşüyor ve edit yapan kanallar eger video yüklemez ise oradaki "gösteriminiz kısıltı olarak donuyor" ama konumuzdan daha önemli bir durum var edit videolar izlenmez daha dogrusu YouTube bunlari önermez. YouTube önerilen veya önerilmeyen iceriklere algoritma karar verir short videolariniz birden fazla aynı görüntüye sahip oldugunu gördüm ve cok fazla editen kafa karıştıcı bir ortam yaratıyor siyah beyaz renk ama 5K izlenen videolarinizdaki editler biraz daha acık şarkı bazen yerinde oluyor bazen de komik kısımlar var ama son videolariniz hepsinden bagımsız, güzel bir edit yapsanız bile üstüne şarkı eklesinz bile YouTube bunu öne cıkarmayacaktır, bir çakmak nasıl yakılır çakmagı alıp yaksanız bile bu ondan daha fazla izlenip gösterim alacaktır cünkü icerik benzerligi olmaz ve farklı bir icerik olur bu oyunu derhal bırakıp başka oyunlarin videolarina odaklanmalısınız. Discord; eya. Official

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Bu işi hobi olarak yapıyorum yani abone gibi bir derdim de yok. Ama 2 saat uğraşıp 20 görüntülenme alınca da canım sıkılıyor. Dediklerinizi dikkate alacağım. İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı