YouTube telifsiz müziklerden para kazanılır mı?

Acapelow

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, uzun zamandır arabesk müzik dinleyen birisiyim ve çoğu sevdiğim sanatçı ve parçalarının başka kanallara yüklendiğini gördüm ve açıklama kısmında herhangi bir lisans bilgisi göremedim, üstelik videolar 4-5 seneden fazladır o kanallarda mevcut. Bu müzikleri indirip yüksek kalite ve düzgün arka planla kendi kanalıma yüklersem para kazanabilir miyim?

Merhaba, uzun zamandır arabesk müzik dinleyen birisiyim ve çoğu sevdiğim sanatçı ve parçalarının başka kanallara yüklendiğini gördüm ve açıklama kısmında herhangi bir lisans bilgisi göremedim, üstelik videolar 4-5 seneden fazladır o kanallarda mevcut. Bu müzikleri indirip yüksek kalite ve düzgün arka planla kendi kanalıma yüklersem para kazanabilir miyim?

Hocam bu sahtecilik oluyor yapmamanızı öneririm.
İyi sosyaller.

Aslında amacım hazıra konmak değil fakat YouTube'nin kural kitapçığını okurken telifsiz yayınlardan ticari kazanç sağlayabileceğimiz yazıyor.

Hocam aslında kusura bakmayın benim hatam. Kullanabilirsiniz lyrics gibi yerler kullanıyorsa sizinde kullanabiliyor olmanız gerekiyor.
İyi sosyaller.

Biraz daha öznelleştirerek paylaştığınız zaman bir sorun yaratmaz diye düşünüyorum hatta çokta iyi olur.

Teşekkür ederim hocam, dediğim gibi iyice baktım kesinlikle telif gözükmüyor. Bende düzenleyerek paylaşmayı düşünüyorum.

Güzel olur hocam yukarıda arkadaşın belirttiği gibi lyric ve edit yapılarak gelir elde edilebilir ve daha da iyisi marka popülerliğinin artmasında da yardımcı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı