YouTube thumbnail nasıl yapılır?

1oguzz

Hectopat
Selamlar, aslında yapmak istediğim şey tam olarak thumbnail yapmak değil ama bir videoda gördüğüm thumbnail yapmak istiyorum. Çok zor bir şey değil ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Photoshop bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi? Aşağıdaki video. Yani istediğimşey o 2 resminarasını ayıran çizgi ve etrafındaki çerçeve.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çerçeve için dümdüz sarı renk arka plan atmış 800x800 mesela fotoğraf ayırma için 700x700'lük bir bölüm ayırmıştır ikisini tahminen aynı boyutlarda ortaya dağıttı ortaya da çizgi çekti Paint'den bile yapabilirsin.

1610798820461.png

Burada seçtiğim şeyi seçin tepeden renk olarak arka plan rengini seçin yapmak istediğiniz boyutu çizin hocam. Yan çevirmek için ise katmanlar var sağ tarafta oradan dikdörtgen 1'i seçin sonra tepeden düzenle-serbest dönüştürme yaparak istediğiniz şekle çevirebilirsiniz boyutunu da ayarlayabilirsiniz serbest dönüştürmeden.

1610799236801.png

Şu şekil rastgele yaptım hocam.

1610800191386.png

Attığınız videoda böyle olacak işte.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 838576

Burada seçtiğim şeyi seçin tepeden renk olarak arka plan rengini seçin yapmak istediğiniz boyutu çizin hocam. Yan çevirmek için ise katmanlar var sağ tarafta oradan dikdörtgen 1'i seçin sonra tepeden düzenle-serbest dönüştürme yaparak istediğiniz şekle çevirebilirsiniz boyutunu da ayarlayabilirsiniz serbest dönüştürmeden.

Eki Görüntüle 838583

Şu şekil rastgele yaptım hocam.

Eki Görüntüle 838603

Attığınız videoda böyle olacak işte.
Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

Geri
Yukarı