Youtube Türkiye'nin Halleri

ereniontelrunya

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
5-6 yıldır YouTube'da iyi bir izleyici olduğumu düşünüyorum, analizlerime göre;

3 yıl önce daha yeni filizleniyordu, 1 yıl sonra oyun konulu videolar artmaya başladı ve haftalık videolar yükleyen kanallar açıldı.

Son 1- 1,5 yılda iyice kanallar arttı, olay tamamen para ve rant üzerine kuruldu.
İçerik bakımından tamamen berbat ve acemice hazırlanan videolar paylaşılıyor, hatta neredeyse gençlerin beyinleri yıkanıyor diyebilirim. Örnek aldıkları insanlar, cahil ve tamamen yapmacık kişiler. Tabi bunların yanı sıra tamamen içeriklerini kendileri hazırlayıp izleyicilere güzel bir içerik sunup, bilgilendirmek ve eğlendirmek için uğraşanlar da var.

Bir de şöyle bir konuya değinmek istiyorum, neden YouTube kanalları neden bu kanalı para kazanmak için, çıkarları için yaptığını söylemiyor da eğlence ve makara için yaptığını söylüyor ?

Özellikle son dönemlerde çok kötüye gittiğini düşünüyorum YouTube'un yeni kanallar yeni format üretiyorlar, bunlar güzel şeyler fakat izleyenleri aptal yerine koyan kanallar canımı sıkıyor.

Dip not: Lütfen ceza vermeyin şu yazıyı yazarken elimden geldiğince imla kurallarına felan dikkat etmeye çalıştım, ceza yemekten bıktım artık :( ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuna kadar haklısın. Bi kanal görmüştüm MuratAbiGF adında. en fazla 18-19 yaşlarında arkadaş kanalın adını abi koymuş.
Heralde 25-30 yaşına gelse dede olacak. Saçma sapan küfürden geçilmeyen videolar çektiği halde nasıl o kadar abonesi var anlamıyorum.

Sizin düşüncelerinize katılıyorum. Para için yapan çok var. Yeni başlayacak olanlar da milyonlar kazanacaklarını düşünüyorlar.

Sadece MuratabiGF ve Burakoyunda gibi kanalları düşünüp böyle yorumlar yapmayın. Gerçekten hakkını veren gençler de var.

Yazımda belirttiğim gibi, içeriklerini kendileri üretip gerçekten emek vererek insanları eğlendirmeye ve bir nebze de olsa rahatlatmak için yapanlar da var.

Benim favorilerim :
PintiPanda TV
Quanarill
GamerJah

Bunların yanı sıra bir çok kanalı beğeniyorum ve takip ediyorum ama parmakla sayılacak kadar az.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı