Youtube Türkiye'nin son hali

AtesliKlavye

Hectopat
Daha fazla  
Oncelikle merhaba arkadaslar youtube'da 2006'dan beri varim ve şu an ne halde olduğunun farkındayım. Bu gerçekten de üzücü. Peki neden cunku;

-Youtube'da hala daima "minecraft" çeken bir kitle var.
-Youtube'da hala yüklü miktarda para kazanildigi sanılıyor evet kazanıliyor fakat google reklamları bingosterimbasinamailiyet(bgbm) adli bi sistem var ve 1000 gosterimde belli bir miktar kazaniliyor bu da genellikle 2-3 buyuk kanallarin 15-30 arasi ve reklamlara tiklama basina 0.010 kurus gibi bir para kazaniyon bu yurt disinda 5 tl'ye kadar cikabiliyor.
-Hala yorumlarda irkcilik yapanlar var kufur edenler var.

Ama eskiden boyle degildi benim bildigim ilk kanallar "jaho dostkayaoglu pinti efsane vb." Bunlar vardi ve su an taninmiyorlar belki bazilari kendini kurtarmis olabilir ama bazilari izlenmiyor bile gercekten yazi jaho twitche gecti ve emeginin karsiligini almaya basladi ama youtubeda kalanlar hala taninmiyor ezik sagda solda mc videosu iste sg videosu vs. vs. vs bunlari gordukce gercekten bu mu son hali bu mu 500k abonesi olan kanallar 100k zor izleniyor prim desen cildiriyorum. 10k abonem vardi ve 2 sene once iyi ki de birakmisim dedim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala yorumlarda ırkçılık yapanlar var, küfür edenler edenler var.

Irkçılık Youtube camiasında değil, tüm dünyada var. Ayrıca hala da yapılmaya devam ediyor. Küfür de keza. Neden ırkçılara bu kadar taktığınızı da anlamış değilim. Bunu diyen kesim de din/inanç ayrımcılığı yapıyor, ki bence bu daha kötü bir şey.

Irkçılık Youtube camiasında değil, tüm dünyada var. Ayrıca hala da yapılmaya devam ediyor. Küfür de keza. Neden ırkçılara bu kadar taktığınızı da anlamış değilim. Bunu diyen kesim de din/inanç ayrımcılığı yapıyor, ki bence bu daha kötü bir şey.
Irkçılığın da kötü bir şey olduğunu bilmek gayet insani bir duygu :)
Hem, kötü bir şey olmamış olsa; Ülkelerin/ İmparatorlukların parçalanmasının birinci sebebi olabilirler miydi? Hayır efenim.

Neyse, ben Youtube'un mevcut haline de razıyım, yeter ki onu da kesmesinler. Şu terör belaları yüzünden Youtube musluğu (internet hızı) da kısılmış, resmen işkenceye dönmüş.

Irkçılıktan kasıtınız nedir ? Mâlum ırktan mı bahsediyoruz ? Bir keresinde milliyetçi bi abimiz video paylaşmış. Video'da terörü lanetlemek adına bir kaç söz yazılmış. Yorumlara inip bir bakayım dedim ve hemen hemen herkes "ırkçı" diye nitelendirmiş bu video'yu yükleyen kişiyi. Demek istediğim herşeyi ırkçılığa bağlamamak lazım, ben nadir görüyorum yorumlarda.

Yani bazi kanalların milyonları geçen abonesi var ki bu büyük ihtimalle sahte abone. Kaliteli kanallar yerine aptalca ses çıkaranlar izleniyor ya aslında ülkenin her köşesi o ülkenin seviyesini gösteriyor.

Benim tanıdığım milyon abonelik bir Youtuber var. Adam bile sıkılmış artık. Mevzu emeğinin karşılığı mevzusu da değil. Artık Youtube üzerinde bir oyun çıktığında o oyun ile ilgili o kadar video çeken var ki adamın video çekesi gelmiyor. Elbetteki sağlam bir geliri var. Ama yarın Youtube kapansın umurumda olmaz diyor. Ayrıca benim gözümde Youtube üzerinden oyun videosu çekilmesi kadar saçma bir şey yok. Yani benim açımdan gereksiz. Evet eğlenmek vs. güzel bir şey ama bu zaten o kişi eğlenceliyse oluyor. Yani oyunla olan bir mevzu değil. Benim bu arkadaşım kendiyle alakalı oyun dışı video çekti daha çok izlendi.

Günümüzde Youtube (bu arada yazarken lütfen ama lütfen Youtube'yi yazmayın. Siz arkadaşlarınızla sohbet ederken Youtube'yi mi diyorsunuz, Youtub'u mu) kişilerin cinsellikle prim yaptığı, bol bol abazanın kaynadığı asosyallikten beyni kurumuş insanların yuvası haline geldi.
Örneğin geçen gün müzik açayım dedim. Önerilen videolar kısmında tamamen cinsel içerikli prim amaçlı videolar var. Bir de şöyle bir durum var. Misal ben o içerikte bir şey izlemek istesem:sinsi: neden Youtube'a gireyim. Bunun için çok farklı yerler mevcut. (Yo ben kesinlikle izlemiyorum, arkadaşlardan duydum sadece:LOL:)

Son zamanlarda Oyun Fatihi diye bir kanala takildim, konuşma sesi ve tarzı benim ilkokul kankama benziyordu sanki onunla gibi hissettiğim için izliyorum arada :D Ama s7yler takip ederim genelde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı