YouTube vergi olayı nasıl işliyor?

QyYildiz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, YouTube 1000 abone ve 4000 saat şartina ulastiktan sonra YouTube geliri aciliyor biliyorsunuz ki. Bende is ortagi programina basvurdum kabul edildi ve yeni yeni az bucuk para geliyordu, bu AdSense de ise vergi formu doldurmam istendi ama ben doldurmadim cunku bu tarz ufak meblaglari cekmek mantiksiz oluyormus okuduguma gore vergisi ve diger seylerden dolayi bu konulara hakim olan birisi aciklayabilir mi mesela ben vergi formunu doldurmayip YouTube'da o gelir dursa ileride cok para biriktiginde doldurup AdSense'den ceksem olmaz mı? Yani herhangi bir vergi öder miyiz veya başka bir işe yol açar mı? Ayrica okuduguma gore cekersek %15 stobaj vergisi odeniyormus bunun haricinde herhangi odeme yapiliyor mu? Bağ-kur falan diye de okumustum ama emin degilim eğer bağ-kur olayi varsa her ay binlerce lira vermek ne kadar mantikli ki o zaman? Detaylica anlatan kisilere simdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genç girişimci desteğinden faydalanırsanız bildiğim kadarıyla bağkur ödemiyorsunuz. Ancak adsense üzerinden biriken paranın ne olduğu hakkında bir fikrim yok maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı