YouTube vergisi nasıl oluyor?

Froster_xx

Hectopat
Daha fazla  
Son zamanda YouTube'den birçok ünlüye vergi geldi ben de korkuyorum ileride başlamayı düşünüyorum. Lakin bu vergi konusunda korkuyorum. Şimdi vergiyi nasıl vereceğiz otomatik devlet almıyor mu? Ünlülere nasıl o kadar büyük vergi cezaları geldi. Ne yapmalıyım lütfen bilen biri yazar mı ve ben 14 yaşındayım vergi verecek miyim anlamadım. Şu ceza olayını anlatır mısınız neye göre geliyor vergiyi otomatik kesmiyor mu?

Son zamanda YouTube'den birçok ünlüye vergi geldi ben de korkuyorum ileride başlamayı düşünüyorum. Lakin bu vergi konusunda korkuyorum. Şimdi vergiyi nasıl vereceğiz otomatik devlet almıyor mu? Ünlülere nasıl o kadar büyük vergi cezaları geldi. Ne yapmalıyım lütfen bilen biri yazar mı ve ben 14 yaşındayım vergi verecek miyim anlamadım. Şu ceza olayını anlatır mısınız neye göre geliyor vergiyi otomatik kesmiyor mu?

Daha 14 yaşındaysan senden vergi alınacağını sanmıyorum.

Daha 14 yaşındaysan senden vergi alınacağını sanmıyorum.

Yanlış.
Vergi mükellefi olmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. bu durumda 18 yaşın altında olan bir YouTuber gelir elde ediyorsa gelir vergisi mükellefi olacaktır.

Youtube'de ''Para Kazanma'' özelliğini kullanan herkes kişisel bir şirket sayılır ve vergiye muhaftır. Yani kazandığın her paradan vergi kesilecektir. Tavsiyem bir şirketle anlaşıp vergilerini otomatik kestirmen ama ''Para Kazanma'' özelliğin aktif değil ise korkmana gerek yok Devlet senden vergi almaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı