YouTube vergisi nasıl oluyor?

Son zamanda YouTube'den birçok ünlüye vergi geldi ben de korkuyorum ileride başlamayı düşünüyorum. Lakin bu vergi konusunda korkuyorum. Şimdi vergiyi nasıl vereceğiz otomatik devlet almıyor mu? Ünlülere nasıl o kadar büyük vergi cezaları geldi. Ne yapmalıyım lütfen bilen biri yazar mı ve ben 14 yaşındayım vergi verecek miyim anlamadım. Şu ceza olayını anlatır mısınız neye göre geliyor vergiyi otomatik kesmiyor mu?
Her yaştan YouTuber'ın vergi vermesi zorunludur.
Youtuberların Vergilendirilmesi

Böyle işlere heves etme bence boş işler ama illa yapacağım diyorsan TikTok'da oyun videoları paylaş 100 bin takipçiye ulaş sonra YouTube aç sonrada bir nimo TV hesabı keydine bak bir sürü kişi böyle yaptı ve şu an yayınları 10-20 k izleniyor hatta neredeyse yarısı tanındı ytler tanındı. Raşo clos1rn gibi.

Arkadaşlar ciddi misiniz? Her ülkede var olan bir şey bu Youtube kazancı vergisi. Yani illa o cezayı yiyip başınıza bela alacaksınız. Bir kazancınız varsa araştırın nasıl olacağını.

Arkadaşlar ciddi misiniz? Her ülkede var olan bir şey bu YouTube kazancı vergisi. Yani illa o cezayı yiyip başınıza bela alacaksınız. Bir kazancınız varsa araştırın nasıl olacağını.

Arkadaşlar elektronik ortamda yapılan para transferlerinin özellikle resmi bir şirket tarafından aktarılacak paranın "gizleneceğini" düşünüyorlar. Milyonlarca YouTuber vergi ödüyor ve muhtemelen hiçbirinin aklına "farklı" bir hesaptan para çekmek gelmemiştir(!).

Geri
Yukarı