Youtube vergisi nedir?

Adının gerçek adın olmadığı söyle ve tamamen gizli ol.
İsteseler IP adresini alamazlar mı? İsteseler paranın yattığı yeri takip edemezler mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca Mesut Çevik bey büyük cezasının olduğunu söylüyor.

İsteseler IP adresini alamazlar mı? İsteseler paranın yattığı yeri takip edemezler mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca Mesut Çevik bey büyük cezasının olduğunu söylüyor.
Bu sanal kredi kartları var. Parayı oraya aktarıp, vergi kestirmeden alınmaz mı?

Bu sanal kredi kartları var. Parayı oraya aktarıp, vergi kestirmeden alınmaz mı?
Sanal kart hizmeti aldığınız kuruluştan; IP, ekran çözünürlüğü, cihaz, ulaşılabilen en doğru adres, tarayıcı, hangi tarih aralıklarında, hangi saat, saniye ve saliselerde işlem yapılmış, (mobil cihazsa) ekran ne zaman yatay ne zaman dikey tutulmuş, hangi açılarda kullanılmış, (erişim izni de varsa) kamera ve mikrofona neler yansımış, daha sonra hangi konumlarda ortaya çıkmış.
Bunları bulamaz mı? Sanal kart isim öğrenmiyor mu? Sanal kart firmasıyla temasa geçemez mi? Para transferinin hangi nedenle yapıldığını öğrenemez mi?

İnsanları göz göre göre yanlış yönlendirmeyin. Vergi usul kanunu açık. 300-400 TL den bir şey olmaz diyerek bilmediğiniz konularda yorum yapmayın. Vergi açılışı yapılmış olan bir mükellef 1 ay boyunda hiç para kazanmasa bile tahakkuk eden damga vergisi vardır. Size göre 300-400 para değil başkasına göre 1 trilyon para değil. Sonuçta ortada bir kazanç var. Vergi vermek istemiyorsanız kazanç sağlamayın. Siz zannediyor musunuz ki maaşlı çalıştığınız işlerde vergi vermiyorsunuz? Brüt tutar üzerinden sürekli vergi ödeniyor ve kalan net tutar size ödeniyor.​

Sanal kart hizmeti aldığınız kuruluştan; IP, ekran çözünürlüğü, cihaz, ulaşılabilen en doğru adres, tarayıcı, hangi tarih aralıklarında, hangi saat, saniye ve saliselerde işlem yapılmış, (mobil cihazsa) ekran ne zaman yatay ne zaman dikey tutulmuş, hangi açılarda kullanılmış, (erişim izni de varsa) kamera ve mikrofona neler yansımış, daha sonra hangi konumlarda ortaya çıkmış.
Bunları bulamaz mı? Sanal kart isim öğrenmiyor mu? Sanal kart firmasıyla temasa geçemez mi? Para transferinin hangi nedenle yapıldığını öğrenemez mi?
Ben farklı VPN ve farklı ad ile yapmayı düşünmüştüm. O zaman işler farklı demek. Devlet bulur ve alır hakkını.

Kazandığın tüm parayı devlete veriyon(!)

En az 30% kazanç vergi olarak verilmek zorunlu.

Ülkenin düştüğü hale bak, YouTuber'lardan bile para alıyorlar.
sanırım konuyu hortlatacağım ama gerçekten çok yanlış bilgi var sırf bu başlıklar için dayanamadım üye oldum.

youtuberlardan bile diyerek küçümsemeyin kazançlar tahmin ettiğinizden çok çok çok daha yüksek olabiliyor. her kazanç vergilendirilmeli en az %30 diye birşey yok kazandığınız paradan giderleriniz çıktıktan sonra kalan paranın vergisini ödersiniz :)
Yüzüm gizli adım yazıyor fakat soyadım yazmıyor 😃

Şirket olma, vergi ödemezsin. Bence ödemek zorunda da değilsin yani. Yüzünü, adını gizle yeterlidir herhade.

Adının gerçek adın olmadığı söyle ve tamamen gizli ol.

Memur amcalardan kaçış sefası(!)

Yani dediğiniz şeyleri güzlersem vergi olmuyor?

bunların şaka olduğunu düşünsem dahi yeni youtube kanalı açacak gençlerin hayatları kararmasın diye ufak bir izah yapmak istedim.

nerenizi gizlerseniz gizleyin, adsense gerçek kullanıcı ve kimlik bilgillerinizi vermek zorundasınız YPP ye üyeliğiniz kabul edildikten sonra kimlik ve adres doğrulamaları yapılır ardından ödeme hesabı doğrulaması yapılır. bundan sonra google tarafından banka hesabınıza yapılan her ödeme bankanın maliyeye bildirmesi suretiyle takibe alınır. çünkü youtube gelirleri ticari gelirlerdir ve 1 tl veya 1 milyon tl fark etmeksizin vergilendirilir. dolayısıyla 5 yıl içerisinde kapınızı vergi memurları çalar kazançlarınızın vergilerini ödeyin arkadaşlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı