YouTube video bulanıklığı

MehmetBasaran

Femtopat
Merhaba, oyun videosu çekip YouTube'ye test olarak atıyorum Vegas Pro 17 kullanıyorum. Render işini yaptıktan sonra masaüstümde videoda hiçbir şekilde sorun olmuyor ancak YouTube'ye atınca video bulanık, yazılar bile okunmayacak şekilde görünüyor. Oyundaki karakterim sabit durunca bu sorun olmuyor, hareket halindeyken pixelleşme bulanıklaşma oluyor. Bu konu hakkında bilgisi olan yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, oyun videosu çekip YouTube'ye test olarak atıyorum Vegas Pro 17 kullanıyorum. Render işini yaptıktan sonra masaüstümde videoda hiçbir şekilde sorun olmuyor ancak YouTube'ye atınca video bulanık, yazılar bile okunmayacak şekilde görünüyor. Oyundaki karakterim sabit durunca bu sorun olmuyor, hareket halindeyken pixelleşme bulanıklaşma oluyor. Bu konu hakkında bilgisi olan yardım edebilir mi?
Youtube'un videoyu işlemesini bekleyin.

YouTube'a yüklediğiniz video, çözünürlüğüne ve kare hızına göre farklı codec kullanılarak işlenir. Düşük özellikli videolar AVC1 codeci ile, yüksek özellikli videolar VP9 codeci ile işlenir. Bu Youtube'un yüklü miktarda verinin aktığı Google sunucularında depolama alanından tasarruf etmesini sağlayan bir çözümdür. Ancak, aynı zamanda AVC1 codeci ile işlen bir videonun kalitesinde gözle görülür derecede farklılık meydana gelir. Yükleyeceğiniz bir videonun kaliteli bir görüntü sunan VP9 desteği alabilmesi için gereksinim tablosu görselde mevcut.

1592341283411.png

Size tavsiyem YouTube'a 1080P/50-60fps ayarlarında yükleme yapmanız.

1592342395717.png

YouTube'da bu özelliği kontrol etmek için video üzerinde sağ tıklayıp "Meraklısı için istatistikler" seçeneğini seçerek bilgi ekranını açabilirsiniz.

YouTube'a yüklediğiniz video, çözünürlüğüne ve kare hızına göre farklı codec kullanılarak işlenir. Düşük özellikli videolar avc1 codeci ile, yüksek özellikli videolar VP9 codeci ile işlenir. Bu YouTube'un yüklü miktarda verinin aktığı Google sunucularında depolama alanından tasarruf etmesini sağlayan bir çözümdür. ancak, aynı zamanda avc1 codeci ile işlen bir videonun kalitesinde gözle görülür derecede farklılık meydana gelir. yükleyeceğiniz bir videonun kaliteli bir görüntü sunan VP9 desteği alabilmesi için gereksinim tablosu görselde mevcut.

Eki Görüntüle 593639

size tavsiyem YouTube'a 1080P/50-60fps ayarlarında yükleme yapmanız.

Eki Görüntüle 593659

YouTube'da bu özelliği kontrol etmek için video üzerinde sağ tıklayıp "meraklısı için istatistikler" seçeneğini seçerek bilgi ekranını açabilirsiniz.

Videolarımı 1080P 60 FPS olarak renderliyorum. Tüm bitrateleri denedim ama sonuç aynı.

VP9 işlemesi uzun sürebiliyor. Videoyu yükleyip biraz beklemek gerekiyor. Özellikle "meraklısı için istatistikler" kısmından codeci kontrol edin. Ayrıca şuna bir göz atmanızı öneririm: Yükleme işleminden sonra düşük video kalitesi

Merhaba 4K render ayarina kadar her şeyi denedim. 1080P 60FPS olarak denedim. 1080P 50FPS olarak denedim. 1440P60FPS olarak denedim. Her şekilde bir şey değişmiyor YouTube'ye atınca video bulanık pixel pixel görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı