YouTube video izlerken kalite ve hız sorunu

mcihankaya

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, iyi Sosyaller.
İnternet sağlayıcım TTNET 100 GB kota aşımlı 16 Mbit sabit internet. Google Chrome kullanıyorum. Başlıkta okuduğumuz gibi Youtube üzerinden video izlerken aniden kalitenin 144p veya 240p'ye düşmesi sorununu yaşıyorum. 720p veya 1080p çözünürlükte ayar yaptığımda ise videonun yüklenmesi bayağı uzun sürüyor ve Youtube'dan soğuyorum resmen. Ancak ben sorunun nereden kaynaklandığını az çok tahmin ediyorum. Başka kaynaklardan download yaparken internet hızım gayet makul seviyede; ancak iş Youtube olunca TTNET'in buna el attığından şüpheleniyorum. Kısıtlama getirilmiş olmalı. Çünkü Youtube TTNET veri trafiğini yavaşlatıyor olmalı ve buna çözüm olarak kullanıcılara kısıtlama getirilmiş olabilir. Ofiste, arkadaşımda ve ev ortamında aynı durumu yaşıyorum ve bu hususta yardımlarınızı ve yorumlarınızı esirgemeyin. Kalın sağlıcakla...​

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun kaynağı zaten belli. TTNET. Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz fakat bir şey değişeceğini pek sanıyorum. Adı üstünde TTNET dona dona internet.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı