YouTube videosu izlerken videonun geç dolma sorunu

Lexix

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yaşadığım sorun tam olarak anlatmak gerekirse Youtube'da video izlemek için tıkladığımda videonun sanki internet hızım yavaşmış da videoyu indiriyormuş gibi yüklenmesi. Sürekli olan bir şey değil fakat artık gözüme batmaya başladı.

Buna bağlı bir sorun mu bilmiyorum ama League of Legends oynarken şu konuda olduğu gibi hata almaya başladım. Gösterdiğim konudaki sorundan tek farkı oyun ortasında değil de yüklenme ekranında karşıma çıkıyor. Oyunu kapatıp tekrar giriş yaptıktan sonra normal bir şekilde oynamaya devam edebiliyorum. Sadece bilgisayarda değil evdeki diğer bireyler de bazen videoların 5 -10 saniye arasında yüklendiğini uygulamayı kapatıp açtığında sorun olmadığını söylüyorlar.

2 gün önce modem değiştirdim eski modem (ZyXEL VMG3312-b10b) varken böyle sorunlar yaşamamıştım. Şuan ZyXEL VMG3625-t50b modelinde modem kullanıyorum.

Tekrardan belirtmek isterim. Modemi değiştirir değiştirmez bu hatalar olmaya başlamadı aradan 1 gün geçti ve evdekiler böyle bir sorun olduğundan bahsettiler. Bugün sabah 10 civarında da yeterli sinyal gelmediği için internetin gittiğiyle ilgili bir uyarı geldiğini birkaç saat sonra internetin geldiğini söylediler. Evde olmadığımdan tam olarak ne olduğunu anlayamadım bende ama belirtmekte fayda olacağını düşündüm.

Kendi fikrim bugün olan internet kesintisinden sonra böyle sorunlar oldu. Daha öncesinde böyle sorunlar yoktu. Modemden kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım.
Yardımcı olan ve ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiyorum.

İnternet sağlayıcım: TurkNet
İnternet paketim: 100 / 8
Aldığım hız: 95 / 7.7

İnternet değerlerim :

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün bizde de elektrikler 9 dan 16 a kadar kesikti. Elektrik geldiğinde modem 20 25 dakika kırmızı yandı sonra çalıştı. Şu an sorunsuz internet. Ben de Türknet kullanıyorum. Belki bir sorun olmuştur çözülüyordur. Bende de takılmalar var.
Normalde 7 upload istisnasız alıyordum şu an 2.5 e zor yükseldi ama download 96 yine. İlginç şeyler oluyor. Muhtemelen Türknet kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı