Çözüldü YouTube videoları bozuk görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DerratiX

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
1682008682567.png

1682008693604.png

Videoların hepsinde yukarıda göründüğü gibi görüntülerde bozulma, aşırı bir pikselleşme oluyor. Yeni başladı bu durum.

Garip bir şekilde sekmeyi aşağıya kaydırırken ise aşağıdaki gibi daha normal ve canlı bir görüntüye dönüşüyor. Görüntüler sizde nasıl görünüyor bilmiyorum tabii o da var, Eğer monitörün problemiyse ikisi de diğer kişilerde normal gözüküyor olabilir, eğer öyleyse açıklamaya çalışayım.

Renkler arası farklılık daha da belirgin oluyor, büyük büyük kare şekiller renk geçişlerinde aşırı belli oluyor aynı pixel gibiler. Dediğim gibi sekmeyi yukarıdan aşağıya kaydırırken normal haline geri dönüyor.
Ayrıca bu iki görüntü arasında bariz bir parlaklık değişimi oluyor. Sadece YouTube videolarında oluyor bu.

Bir çözüm var mı bildiğiniz? Eğer görüntüler aynı ise telefonla da çekmeyi deneyebilirim ama telefonumun kamerası kötü olduğundan tam belli olmaz büyük ihtimalle.

Çözüm
Selamlar, shortslarda oluşan çizgileri yok edebilmek için chromun ayarlar sekmesinde arama yerine donanım hızlandırma yazarak hızlandırıcıyi kapatarak çözebilirsiniz belki piksellesmeyi de çözebilir. Deneyip geri dönüt yazarsanız sevinirim.
Selamlar, shortslarda oluşan çizgileri yok edebilmek için chromun ayarlar sekmesinde arama yerine donanım hızlandırma yazarak hızlandırıcıyi kapatarak çözebilirsiniz belki piksellesmeyi de çözebilir. Deneyip geri dönüt yazarsanız sevinirim.

Çözüm
Selam, shortslarda oluşan çizgileri yok edebilmek için chromun ayarlar sekmesinde arama yerine donanım hızlandırma yazarak hızlandırıcıyi kapatarak çözebilirsiniz belki piksellesmeyi de çözebilir. Deneyip geri dönüt yazarsanız sevinirim.

Bende de işe yaradı, donanım hızlandırmasını kapatınca normalde döndü teşekkürler. Çoğu problemde oynanılan bir ayar normalde nasıl aklıma gelmedi bilmiyorum :D

Aynısını yaşamıştım ben de. Donanım hızlandırmayı kapatmak sorunu çözüyor ama özellikle AMD kullanıyorsan ekran kartı sürücünün güncellemesi olup olmadığını kontrol et. 23.3.2 kullanırken donanım hızlandırmayı kapatarak bu sorunu çözebilmiştim ancak 24.4.1'e güncelleyince donanım hızlandırmayı kapatmama gerek kalmadı, sorun çözülmüş oldu.

Aynısını yaşamıştım ben de. Donanım hızlandırmayı kapatmak sorunu çözüyor ama özellikle AMD kullanıyorsan ekran kartı sürücünün güncellemesi olup olmadığını kontrol et. 23.3.2 kullanırken donanım hızlandırmayı kapatarak bu sorunu çözebilmiştim ancak 24.4.1'e güncelleyince donanım hızlandırmayı kapatmama gerek kalmadı, sorun çözülmüş oldu.

Bende tam olarak 23.3.2 sürümündeyim. Sürümle alakalı bir şeydir yüksek ihtimalle o zaman. Şu anlık sürümden memnunum ve stabil şekilde işliyor, daha stabil bir şey çıktığında en yakın zamanda ona geçerim bilgi için teşekkürler.

Geri
Yukarı