YouTube videolarım saçma videolar tarafından öneriliyor

krebila06

Centipat
Arkadaşlar merhaba ben korona dönemiyle ilgili bir parça yaptım, 4 günde 15 bin izlenmeyi geçti şu an istikrarlı bir şekilde devam ediyor ve 1000 Like'ı da geçtim.

Analizlerden baktığımda YouTube videomu öneriyor ve öne çıkarıyor, izlenme ve like yüksek olduğu için olumlu geri dönüşler alıyorum fakat şöyle bir sorun var, ayrıntılara girdiğimde saçma videolar tarafından önerilmişim hep. Benim etiketlerim, korona, karantina, müzik, rap, gibi Türkçe uyumlu başlıklar ve parça adımda korona ile ilgili alakasız değil açıklamada öyle, ama beni öneren videolar hep yabancı saçma sapan japon veya Çin karakterli videolar veya oyun videoları hiç alakası olmayan türler. Türk video sayısıda çok az ama benim etiketlerim yabancı değil.

Ben kendi konum ile alakalı videolar tarafından önerildiğim takdirde izlenmemi daha hızlı arttırabilirim önceki videolarımda böyle bir sorun yoktu acaba neden böyle bir algoritma hatası var?

YouTube'da bazı dikkat çekmek isteyen insanlar, videolarının açıklama kısmına alakasız etiketler koyabiliyor. Şu an dünyada korona popüler olduğu için koronayla alakası olmayan videolar daha fazla öne çıksın diye o etiketi kullanmış olabilir. Bu nedenle olabileceğini düşünüyorum ben.

YouTube'da bazı dikkat çekmek isteyen insanlar, videolarının açıklama kısmına alakasız etiketler koyabiliyor. Şu an dünyada korona popüler olduğu için koronayla alakası olmayan videolar daha fazla öne çıksın diye o etiketi kullanmış olabilir. Bu nedenle olabileceğini düşünüyorum ben.

Mantıklı geldi hocam olabilir ama yine de en azından bir müzik videosu veya korona ile alakalı videodan önerilmemek çok düşük ihtimal gibi geliyor bana bilmiyorum. Etiketlerimi değiştirdim, biraz güncellenmesini bekliyorum böyle bir durum olmasa belki 2-3 kat fazla izlenebilirdim ya.

Video linkini atsana izleyeyim.
Tabii ki buyur hocam;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Kanca909 sizin dediğiniz durumu merak edip araştırdım, diğer videoların etiketlerini gösteren bir eklenti var youtubeda. Beni en çok öneren videolara tek tek ilk 10 tanesine hiçbirinde korona ile ilgili alakasız bir açıklama etiket bir şey yok hiçbir ortak noktamız da yok neden böyle deliricem ya
Video 22 bin oldu hala aynı sorun devam ediyor arkadaşlar

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı