YouTube Videosu için Kapak Nasıl Hazırlanır?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, GIMP ile nasıl orta seviyede bir video kapağı hazırlayabilirim? Birçok fotoğrafı tek bir kareye koymak gibi işlemler GIMP'ta nasıl yapılmakta?

Gereken resimleri atarsan yardımcı olabilirim ama olduğu kadar. En arkadaki görüntüyü sürükle bırak yolu ile GIMP üzerinden açtıktan sonra sol üstten "Katman olarak aç" seçeneğini kullanacaksın. Mesela profil fotoğrafımda gördüğün resmi GIMP üzerinden yapmıştım. Bu sadece biri. Normalde Ghost'un kafası tek parça internette yok.

Son düzenleme:
En arkadaki görüntüyü sürükle bırak yolu ile GIMP üzerinden açtıktan sonra sol üstten "Katman olarak aç" seçeneğini kullanacaksın.
Yapıştırdığım resmi nasıl oynatacağımı anlamak için dakikalar harcamıştım. 😅

Sadece temel sayılabilecek "yazı eklemek, resimleri koymak ve güzel bir arka plan yapabilmek istiyorum.

Yapıştırdığım resmi nasıl oynatacağımı anlamak için dakikalar harcamıştım. 😅

Sadece temel sayılabilecek "yazı eklemek, resimleri koymak ve güzel bir arka plan yapabilmek istiyorum.
Soldaki araçlardan yol olarak seçim aracı çok işine yarar. Mesela ben bir şeyin bir parçasını almak için seçip keserim. Tam olarak istediğin ne? Söylersen yardımcı olayım.

Farklı bir program önerebilirim; Adobe Photoshop. Bilgisayarına en uygun sürümü bulup rahatlıkla kullanabilirsin. Tonlarca Türkçe rehber ve öğreticisi var. Sadece thumbnail değil daha bir çok şeyi bu programla yapabilirsin. Yapay Zekası sayesinde sana genelde sadece tuşlara dokunmak düşüyor :)

Geri
Yukarı