YouTube videosu nasıl yapılır?

İNdomiyes

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam.
Arkadaşlar YouTube'a başlamak istiyorum. Ama şöyle bir sorunum var. Videoyu hazırlarken kullandığım stok fotoğrafları video boyutuna göre ayarlamakta zorlanıyorum.
Uzun edit gerektiren videolar değil sadece arkada konuşulan metne göre fotoğraflar koyuyorum. Ama fotoğrafların boyutu ne olmalı bilmiyorum. Bir resmi beğeniyorum fakat hangi boyutta resim kullanmam gerektiğini bilmediğim için video hazırlayamıyorum. Acaba video hazırlarken hangi boyutta fotoğraflar kullanmam gerek?
Şimdiden teşekkürler <3
Bu arada uygulama olarak CapCut kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Shorts içeriği üretiyorsanız 1080 x 1920 olmalı içerikleriniz. CapCut üzerinde "Oran" yazan yere tıkladığınız zaman otomatik olarak yapabiliyorsunuz zaten. Videolarınız, fotoğraflarınız küçük kalırsa iki parmağınızla büyütüp yerleştirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Herkese selam.
Arkadaşlar YouTube'a başlamak istiyorum. Ama şöyle bir sorunum var. Videoyu hazırlarken kullandığım stok fotoğrafları video boyutuna göre ayarlamakta zorlanıyorum.
Uzun edit gerektiren videolar değil sadece arkada konuşulan metne göre fotoğraflar koyuyorum. Ama fotoğrafların boyutu ne olmalı bilmiyorum. Bir resmi beğeniyorum fakat hangi boyutta resim kullanmam gerektiğini bilmediğim için video hazırlayamıyorum. Acaba video hazırlarken hangi boyutta fotoğraflar kullanmam gerek?
Şimdiden teşekkürler <3

Tam olarak ne editleri yapacaksınız.

Herkese selam.
Şimdiden teşekkürler <3

Shorts üretecekseniz boyutunu TikTok'a göre ayarlıyacaksınız.

Shorts içeriği üretiyorsanız 1920 x 1080 olmalı içerikleriniz. CapCut üzerinde "Oran" yazan yere tıkladığınız zaman otomatik olarak yapabiliyorsunuz zaten. Videolarınız, fotoğraflarınız küçük kalırsa iki parmağınızla büyütüp yerleştirebilirsiniz.
1080x1920 olmalı* 1920 x 1080 videolar Full HD yatay videolardır.

Geri
Yukarı