Youtube Yayıncısı Olmak Üzerine Tavsiyeleriniz Nelerdir?

kibrekapilmayin

Decapat
Öncelikle mesajım biraz uzun olacak arkadaşlar. Vakit ayırıp okuyanlara veya tavsiye verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Türkçe ağırlıklı, ara sıra da belki İngilizce içerikli videolar yayınlamayı düşündüğüm bir kanal açmak istiyorum. İçerikler; Türkçe videoları pek bulunmayan programların anlatımı ve oyunlar üzerine olacak. Bunun yanı sıra ilerleyen dönemlerde başka fikirlerim de var tabii. Karma bir kanal diyebiliriz; misyonu ise bilgiyi aşılamak. Eğlence ikinci planda kalacak. Zaten pek öyle şen şakrak bir adam da değilim.

Bu iş bu saatten sonra olmaz diyen arkadaşları az çok anlıyorum. Fakat Youtube'deki bu gidişat hem program geliştiricilerinin hem de yeni nesil girişimcilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Sektörün bir parçası ister istemez oraya kayıyor. İçerisinde bizim pek hoşumuza gitmeyen, boş dediğimiz videoların olması yanı sıra gerçekten faydalı olabilen kanallar da var. Bugün halen aktif olarak büyümeye devam ediyor bu girişimci yolu. Evet, Google'nin 1000 takipçi ve son on iki ay için dört bin saat izlenme şartı işleri biraz sıkı hale getirdi. O da ayrı mesele.

Elimdeki dizüstü bilgisayar sekiz senelik. Son iki haftadır bir sürü araştırma yaptım; deneme kayıtları aldım. Fakat bilgisayarın yük altında çıkardığı hava üfleme sesi, işleri berbat ediyor. Gürültü azalma montajında dahi pek tatmin edici sonuç alamıyorum. 50-80 lira fiyat aralığında olan bir mikrofonu ve akabinde USB ses kartını aldım; lakin onlar da çalışmadı. Gürültüyü bir şekilde halletsem bile video kartı + oyun oynamak derken takılmalar kaçınılmaz oluyor. Sırf bu yüzden Camtasia 8 yerine 7'yi denedim ve sonuç yine aynı.

Bu işe girişirsem, birilerine minnet etmeye veya işin içine yalan dolan karıştırmaya çalışmadan yürümek istiyorum. Her gün birkaç saatimi samimiyetle bu işe verip ilerleyebilmek istiyorum. Sizce böyle bir adım atmak için aşağı yukarı nasıl bir bilgisayara, kaç liralık bir sisteme ihtiyaç var? Ben 3000-3500 lira diye düşündüm ama işin uzmanı değilim tabii. Üstelik bu işler biraz ince işler. Yani sıfır bir sistemde dahi tatmin edici sonuçlar almama ihtimalim var diye düşünüyorum.

Yorum sizin. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı