Youtube'a başlamak için öneriler

Montajsız uzun oyun videoları artık izlenmiyor. Komik montajlar bu aralar Youtube Türkiye'de yeni yeni yayılmaya başladı. Yabancılarda Fitz Smii7y gibi kanallar varken Türkiyede Hugola V-U-U-R gibi kanallar yükselişte.
Ayrıca video çekmek için Shadowplay ya da ReLive kullanabilirsiniz.

sana tavsiyem kücükresimlere özen göster bu sayede daha fazla tıklanma alırsın ama para kazanma hedefin varsa 1 yıldan önce kazanamazsın youtube 1000 abone ve 4000 saat izlenmede para kazanmayı aktif ediyor

OBS classic kullanmanı önermem. OBS studio kullan. Onda sihirbaz var ve ayarları otomatik yapıyor. Ben OBS classic'de haftalarca kaliteli kayıt almaya çalıştım, izlemediğim rehber videosu kalmadı. Studio versiyonunda bu 1 saatimi almamıştı. Hem daha modern ve kullanışlı.

Ben de YT alemindeyim. Boş zamanı değerlendirmek için başlamıştım 3 sene önce, hâlâ devam ediyorum. İzlenip izlenmemek benim için önemli değil ama senin için önemliyse birkaç şey çok önemli. Öncelikle insanları eğlendirmek için yapmacık olma. Kendin ol. Eğer sıkıcı bir tarzın varsa (benim gibi) kendini eğlence yönünde geliştirmeye bak. Bu alemde kendi adını vs. kullanmanı önermem. Takma bir ad bul kendine rahat okunan ve güzel gözüken. Öyle xxx_tufangaming gibi değil.

Kalite, senin kadar iyi olmalı. Berbat bir mikrofonda iyi bir Youtuber da olma, iyi bir mikrofondan kötü bir Youtuber da. Ayriyetten videoda facecam olması artık önemli. İnsanlara duygularını, mimiklerini ve hareketlerini tam olarak iletmen gerek. 720P 30 FPS webcam alsan bence iyi olur. Biraz pahalı olabilir belki ama her türlü işine yarar.

Videonun akıcılığı da bir o kadar önemli. 20 dakikadan uzun olmasın videoların. 20 dakika tam ideal. Senin konuşma tarzın ve videonun içeriği de uyumlu olsun. Korku oyununda neşeli neşeli konuşup uyumsuzluk yapma. Eğer ben paraya kıyarım ayriyetten bilgisayarım ve internetim de hızlıdır-iyidir, diyorsan 60FPS webcam ile yine 60FPS videolar kaydedip, renderlayın. 1080P olursa birde bal gibi kalite akar.

Benim fikirlerim bunlar. Son anlattıklarım biraz zor ilk başlarda ama imkan varsa neden olmasın? Benim ilk videom 10-15 FPS, 240P idi. Şuan 720P 30 FPS videolarım var. Eğer elinde imkan varsa kullanmaktan kaçınma.
Facecam siz bir çok insan yükseldi ilk başta okadar para yatıramam başta kulaklık mikrofonuyla çekeceğim ve video için bence 10 15 dakika yeterli bilgisayar yeni topladım internet hızı bıraz düşük ama benden değil altyapım öyle bi tek render işini anlamadım renderleriyince felan 720 p oluyor nedir onlar montaj mı ?

Facecam siz bir çok insan yükseldi ilk başta okadar para yatıramam başta kulaklık mikrofonuyla çekeceğim ve video için bence 10 15 dakika yeterli bilgisayar yeni topladım internet hızı bıraz düşük ama benden değil altyapım öyle bi tek render işini anlamadım renderleriyince felan 720 p oluyor nedir onlar montaj mı ?
Camtasia gibi programlar ile videonu düzenle. İstediğini yaptıktan sonra 720P olarak renderla. Youtube'da bir sürü rehber var. Camtasia 9 kullanmanı öneririm. Bir iki sene sonra Sony Vegas kullanmaya başlarsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı