Youtube'a yüklenen videonun izlenmesinin birden yükselmesi

HyperionFuryXL

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

Oynadığım oyunları ara sıra kaydediyorum. Artık bu videoları Youtube'a yüklemeye karar verdim. Ama ciddi anlamda değil, öylesine. İlk videomu yüklediğim anda videonun 16 izlenme aldığını gösteriyor. Gerçekten 16 kişi videomu izledi mi yoksa başka bir durum mu var? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Oynadığım oyunları ara sıra kaydediyorum. Artık bu videoları Youtube'a yüklemeye karar verdim. Ama ciddi anlamda değil, öylesine. İlk videomu yüklediğim anda videonun 16 izlenme aldığını gösteriyor. Gerçekten 16 kişi videomu izledi mi yoksa başka bir durum mu var? Şimdiden teşekkürler.

Sayfaya gir çık, yaptıysan bir çok kez öyle olması normal. Ayrıca video da F5 tuşuna basınca sayfa yenilendikçe görüntülenme sayısı artıyordu önceden, şimdi oluyor mu bilmiyorum.

Youtube'da bir videonun sayfasında 7 saniye bulunman yetiyor sayacı arttırmak için. Her 7 saniyede bir f5 yapman durumunda sayaç artacaktır. Eğer sürekli, kontrol etme amaçlı kendi videona girdiysen yarısını, belki de çoğunu sen tetiklemişsindir. Eğer kontrol panelinden kontrol ediyor isen, evet videon 16 kişi tarafından değil, 16 kez izlenmiş demektir.

EmreUS arkadaşın belirttiği gibi; videoda 7sn sonrasında sayfayı yenilersen görüntüleme artacaktır. Bu işlemi büyük rakamlarda anlık göremeyebilirsin fakat düşük sayılarda sayaç anlık artar. Ufakta olsa bir ihtimal daha var, videona verdiğin başlıkla ilgili olabilir. Youtube arama algoritmasında videoların başlıklarındaki ilk kelimeyi baz alır. Yani senin başlığındaki ilk kelime bir anlığına trend bir listede çıkmışta olabilir. Bu da sana bir umut olması dileğiyle :)

Youtube'da bir videonun sayfasında 7 saniye bulunman yetiyor sayacı arttırmak için. Her 7 saniyede bir f5 yapman durumunda sayaç artacaktır. Eğer sürekli, kontrol etme amaçlı kendi videona girdiysen yarısını, belki de çoğunu sen tetiklemişsindir. Eğer kontrol panelinden kontrol ediyor isen, evet videon 16 kişi tarafından değil, 16 kez izlenmiş demektir.
"Videolar" kısmında attığım videolarımın toplam izlenme sayısı 49 ama kontrol panelinden kontrol ederken 37 yazıyor.

Geri
Yukarı