YouTube'da CS:GO çekilişi yapmak suç mu?

quetzalli

Hectopat
Merhaba, benim sorum izleyicilerin YouTube kanalıma abone olup ve like attıktan sonra katılabileceği, kazananın karşılığında oyun içi bir öge alacağı ( CS:GO skin) bir çekilişin suç teşkil edip etmediği ile ilgili. Hediye edeceğim ürün 5700₺ değerinde bir CS:GO bıçağı. Biliyorsunuz ki CS:GO skinleri Steam üzerinden nakite dönüştürülemiyor dolayısıyla gerçek para ile bir bağlantısı yok. Tabii kazanan 3. parti web siteler kullanarak satış yaparsa ayrı. Dolayısıyla bu oyun içerikli bir şey olduğundan ötürü suç teşkil eder mi etmez mi merak ettiğim şey bu.

Resmi izin almanız gerekiyor. Çekiliş vs gibi şeyler yasal izne tabi. Bir çok influcer youtuber bu konu ile ilgili sorun yaşadı diye okumuştum. Riske girmemenizi öneririm.

Merhaba, benim sorum izleyicilerin YouTube kanalıma abone olup ve like attıktan sonra katılabileceği, kazananın karşılığında oyun içi bir öge alacağı ( CS:GO skin) bir çekilişin suç teşkil edip etmediği ile ilgili. Hediye edeceğim ürün 5700₺ değerinde bir CS:GO bıçağı. Biliyorsunuz ki CS:GO skinleri Steam üzerinden nakite dönüştürülemiyor dolayısıyla gerçek para ile bir bağlantısı yok. Tabii kazanan 3. parti web siteler kullanarak satış yaparsa ayrı. Dolayısıyla bu oyun içerikli bir şey olduğundan ötürü suç teşkil eder mi etmez mi merak ettiğim şey bu.

Kasa açma sitesinde gıveaway bölümü varsa sorun olmuyor galiba. Son zamanlarda herkes yapıyor.

Cimri gibi görüneceğim fakat ben böyle bir bıçağı hediye etmezdim. Bynogame üzerinden nakite çevirebilirsiniz.
Cimri gibi görünmekte alakası yok. 5700tlye orta seviye bir ekran kartı alınabilecek bir para yani :D

Etmez problem yok önune gelen cekilis yapabiliyor zaten rahat ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı