Youtube'da Hileli Kanal (Yanlış Anlaşılma)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Merhaba arkadaşlar...
Bugün benim adıma, daha önce hiç giriş yapmadığım bir kanala yorum attığım ve o yoruma yanıt geldiği bildirimi aldım.
Ben de daha önce videosunu hiç izlemediğim haliyle de yorum yapmadığım o kanalı şikayet ettim!
Bu hileli kanalı sizlerin de şikayet etmesini rica ediyorum.
Kanala ait olan bir video ve o videonun altına mesajımı (sahte olanı sildim) görmeniz mümkündür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkçası kanalın hileli olması umrumda bile değil. Fakat benim zoruma giden o hileyle adıma mesaj atılması...
Bu gerçekten çok sakıncalı bir durum...
Düşünün, sizin adınıza olumsuz mesajlar atılıp başınıza iş bile açabilirler!
Bu çok garip bir durum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Rapor etmiş bulunmaktayım, uyarın için sağ ol Erkan abi. Benim yerime yorum atmaları zoruma giderdi hele ki olumsuz ve uygunsuz yorumlar atılıcak olsaydılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanala ve videolarına bir göz attım...
Benim hesabımla bir sürü mesaj atılmış, bir kaçını atayım:
Screenshot_2016-03-28-18-56-57.png Screenshot_2016-03-28-18-55-57.png Screenshot_2016-03-28-18-54-24.png
Akşam eve geçtiğimde detaylıca inceleyip gerekirse Youtube'u bile dava edeceğim!
Bu bana göre tam bir rezillik...

Açıkçası bunu ilk kez duydum evet bir bot sistemi var ama bu sistem var olan hesapları çalıp onları kanala bağlama üzerine değil belkide hesabını bir başka birisi daha kullanıyordur bot olarak değil de kardeşin falan olabilir belki varsa tabi. Bu tarz bir şeyi bende şöyle yaşamıştım izleme geçmişine girdiğim zaman hiç dinlemediğim müzikleri falan görüyordum daha sonra aygıtları ortak yaptığım için kardeşimin telefonumdan girdiğinde aynı hesap kullanıldığını fark ettim. Yani belki bu tarz bir şeydir birde bot sisteminde bir bot sadece tek bir kanala abone olmuyor birden fazla kanala abone olunuyor. Parayı veren düdüğü çalar hesabı yani sadece o kanalsa büyük ihtimal arkada başka bir şey var.

Üzülerek söylüyorum ki böyle bir bot yazılması mümkün olacağını sanmam. Yazılır yazılmasına ama yazılsa bile cümleleri baya büyük bir kaynaktan alıyor olsa gerek. Geçenlerde de sayfada tıklama ile etkileşime geçen Facebook sayfa beğenme olayları vardı, Youtube yorum sistemi de yapılmış olabilir ama sanmam. Yüksek ihtimalle hesabınızda bir sorun var, birileri tarafından kullanılıyor gibi. Bu kanalı gördüğümde 480 küsür aboneleri vardı...

Kanal tipik kız çocuğu kanalı. Kızın yazmış olabilir bi' sor bakalım.

Arkadaşlar, öncelikle geç dönüş için af ola...
İlk gün emin olmak adına baya bi araştırıp böyle şeylerin olup olmayacağını öğrendim... Ve benim çocuktan da böyle bir şey beklemediğimden ona sormamıştım, lakin daha sonra @Kissaki'nin de dediği gibi, video izleme geçmişime baktım ve o kanaldaki videoların da izlendiğini gördüm, daha sonra benim tatlı velete (13 yaşında bi kız) niye böyle bir şey yaptın diye sorduğumda ''Baba, ben ödevim için öğretici bir video izliyordum, sonra bi baktım karşımda bu kızlar çıktı, ben de sinirlenip o yorumları yazdım'' dedi :utandım:
Kendisi asla bu tarz şeyler yapmaz, çok uslu, söz dinleyen bir çocuktur normalde. Ama gelin görün ki; hiç beklemeyeceğim şeyi yapıp beni böyle bir durumda bırakıp mahcup olmama neden oldu (n)

Neyse. Yalnız, dediğim gibi, ilk gün bayağı araştırdım... Ve hile yoluyla (bi bakıma hile sayılmaz, daha çok siz onların onlar da sizin videoları beğenip abone olabiliyorlar) Abone, İzlenme ve Beğenme kasmanın pek bi mümkün olduğunu öğrendim. Tabi bu tam bir işsiz işi... İşin yok da sabahtan akşama kadar başkasını kanalına üye ol, videosunu izle Jeton (puan) biriktir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı