YouTube size özel kısmında alakasız videolar güvenlik açığı göstergesi midir?

Furk2an

Zeptopat
Daha fazla  
Şahsımin kullandığı Gmail hesabında bazı farklı etkinlikler var. Mesela; YouTube'da arama çubuğuna ne yazarsam yazayım aşağıdaki videolarda kullanıcılar bunu da izledi kisminda sürekli aynı videolar yani konu olarak (Beşiktaş haberleri, LoL oyunu AYT, TYT sorusu) bunlar çıkıyor ve bunlari arattigmda otomatik oynatma tranksriptinden diye izlendiğini görüyorum. Keza Google'da kişiye ait reklam ve bu olay olmadan önce haberlerde oyun bile çıkmazdı bende sürekli oyun haberleri çıkıyor hayatımda o oyunu oynamadım, futbol bakmam üniversite sınavıyla da alakam yok. Herhangi bir videoya giriyorum size özele yüklüyorum yine bunlar çıkıyor; Beşiktaş, LoL, TYT, AYT videoları. Yardım edin lütfen. Gmail'e giren cihazlarda sadece benim cihaz var. Nasıl oluyor? İnternet kendi mobil verim.

Belki de izleme, arama geçmişi kaydı kapalıdır. Genellikle bunlar kapalı olunca algoritma neler izlediğinizi göremiyor bu yüzden size alakasız içerikler önerebiliyor.

YouTube hesabımda size özel kısmında benimle alakalı olmayan benzer konulu videolar var. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesabım tehlikede olabilir çünkü uzun zamandır Beşiktaş haberleri, LoL oyunu TYT, AYT videoları çıkıyor sürekli kullanicilar bunu da izledi diye, size özel kısmında.

Emin değilim ve bunu yapabilecek birileri var diye düşünüyorum çünkü çıkan haberler önerilen videolarda, o kişilerin izlediği şeylere benziyor ancak bayağı uzun zamandır bu böyle ne yapmam gerekiyor.

Gmail hesabımda girdilerse bu cihazlarda gözükmesi gerekmez mi? Sadece benim kendi cihazım var.

Ancak ailedeki diğer kisilerde de bu böyle nasıl olabiliyor bu aynı videoları öneriyor bunlar hep saçma sapan LoL oyunu, Beşiktaş haberi, TYT AYT videoları bunlarla ilgimiz yok sürekli bunlari size özel diye öneriyor ya da kullicilar bunu da izledi şeklinde cikiyor.

Emin değilim ve bunu yapabilecek birileri var diye düşünüyorum çünkü çıkan haberler önerilen videolarda, o kişilerin izlediği şeylere benziyor ancak bayağı uzun zamandır bu böyle ne yapmam gerekiyor.

G
Hesabınızın çalınmadığına emin misiniz?

mail hesabımda girdilerse bu cihazlarda gözükmesi gerekmez mi? Sadece benim kendi cihazım var.

Ancak ailedeki diğer kisilerde de bu böyle nasıl olabiliyor bu aynı videoları öneriyor bunlar hep saçma sapan LoL oyunu, Beşiktaş haberi, TYT AYT videoları bunlarla ilgimiz yok sürekli bunlari size özel diye öneriyor ya da kullicilar bunu da izledi şeklinde cikiyor.

Mail hesabıma girdilerse bu cihazlarda gözükmesi gerekmez mi? Sadece benim kendi cihazım var.

Ancak ailedeki diğer kisilerde de bu böyle nasıl olabiliyor? Bu aynı videoları öneriyor bunlar hep saçma sapan LoL oyunu, Beşiktaş haberi, TYT AYT videoları bunlarla ilgimiz yok. Sürekli bunlari size özel diye öneriyor ya da kullicilar bunu da izledi şeklinde cikiyor YouTube'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mail hesabıma girdilerse bu cihazlarda gözükmesi gerekmez mi? Sadece benim kendi cihazım var.

Ancak ailedeki diğer kisilerde de bu böyle nasıl olabiliyor? Bu aynı videoları öneriyor bunlar hep saçma sapan LoL oyunu, Beşiktaş haberi, TYT AYT videoları bunlarla ilgimiz yok. Sürekli bunlari size özel diye öneriyor ya da kullicilar bunu da izledi şeklinde cikiyor YouTube'da.

Hocam hesabınızda risk olduğunu zannetmiyorum. Daha doğrusu sadece bu olaydan dolayı hesabınız güvende değil demek imkansızdır ama siz yine de güvende hisetmek için şifrenizi yenileyin.

Geri
Yukarı